Фоторепортаж. Сьогодні, 15 березня, на базі Полтавської обласної станції переливання крові пройшла акція.
Студенти педуніверситету безкоштовно здавали кров. Журналістам розповіли і показали всі етапи, які проходять донори.
Донором може бути людина віком від 18 до 50 років. Спочатку донора реєструють. Для цього необхідно показати паспорт та ідентифікаційний код. Потім він йде до клінічної лабораторії, де йому роблять аналіз крові на групу та на гемоглобін. Наступним етапом є огляд у лікаря-терапевта.
- Якщо це свіжоморожена плазма, то за технологіями її можна зберігати до 2 років, - пояснив Володимир Рудіков, головний лікар обласної станції переливання крові. - А еритроцитарна маса – 35 чи 40 діб
Відмовити донору можуть у двох випадках, коли в неї абсолютні чи відносні протипоказання. Відносні, це коли донор тимчасово захворів (погано себе почуває). Він може просто здати кров пізніше. А до абсолютних відносять хворих на ВІЛ, сифіліс, туберкульоз. Оглядає донорів і лікар дерматовенеролог. І тільки після того як донори здадуть кров, її наступного дня перевірять на ВІЛ, сифіліс та гепатит. Учасників акції запевняли, що заразитись гепатитом чи ВІЛ під час самої процедури переливання крові не можливо.
Здати кров вдалось не всім бажаючим студентам
- Сьогодні прийшло 20 студентів історичного факультету нашого вишу, але здати зможуть тільки 15, - розповіла Тамара Денисовець, голова первинної організації Червоного Хреста ПНПУ імені Короленка. - Учора прийшло 28, а здали тільки 18. Серед причин, через які бажаючих розвертають, може бути недостатня вага. Бо не можна здавати крові людині, яка важить менше 50 кілограм. Або студент себе погано почуває, тиск падає чи у неї низький гемоглобін.
У студентів, що брали участь в акції, взяли 300 грам крові. Їх напували солодким чаєм та пригощали печивом, як до процесу здавання крові, так і після. Також всі вони отримають до 30 гривень відшкодування за сніданок та три вихідних. Працюючому донору дають два вихідних.
- Університет йде на зустріч студентам і дає три вихідних їм, - говорить Тамара Денисовець. - Взяти ці вихідні вони зможуть протягом року, як по одному дню, так і всі відразу.
Ніна Дурдикулиєва , головний лікар обласного центру здоров’я, пояснила, що такі акції є дуже важливими. І було добре, щоб побільше людей залучались до них. Адже кожна людина може потрапити в ситуацію, коли їй чи її рідному потрібна буде кров.
Довідка «Кола»: Структура трансфузійної служби Полтавщини складається з трьох обласних станції переливання крові: Полтавської, Лубенської та Кременчуцької. А також 20 відділень переливання крові та три лікарні, щ займаються заготівлею донорської крові.