Нині в Полтаві лікарі фіксують пік захворюваності на ГРВІ та грип, але сподіваються, що до кінця тижня ситуація покращиться – завдяки дітям.
Минулоріч в аналогічний період розгул цих вірусних захворювань уже вщухав, нині ж рівень вище порогового на 64 %.
На минулий тиждень – 3338 полтавців захворіли на ГРВІ, у тому числі 84 з них на грип. Ці дані навели у міській санепідемстанції.
Майже половина із хворих, які звернулись до лікарів, – діти – 45,7% . Нині, завдяки канікулам, лікарі сподіваються, що ситуація із вірусними інфекціями покращиться, адже діти не будуть знаходитись в організованих колективах до 2 квітня.
Діагноз «грип» найчастіше ставлять лише тим, кого госпіталізують в інфекційну лікарню і підозри лікарів у пацієнтів клінічно підтверджуються (в інфекційній лікарні грип типу А лабораторно підтвердили у трьох осіб) . Це пояснила Марія Катеренчук, завідувач епідвідділу міської СЕС.
За симптомами грип діагностують рідко, у лікарняних пишуть ГРВІ, хоча клініка нагадує грип, переконалась журналіст.
Основні симптоми грипу (навела Марія Катеренчук):
– висока температура;
– сильний головний біль;
– відсутність нежитю в перші дні;
– біль у м’язах, суглобах, очах (при світлі);
– кашель.
При таких симптомах звертайтеся до поліклінік та викликайте додому, радять медики.
Ускладнення після грипу – пневмонія, бронхіт.
У поліклініках Полтави терапевти чи сімейні лікарі замість 15 хворих приймають до 20 (так пояснили в реєстратурі). Черги. подекуди хворим доводиться чекати по кілька годин, щоб терапевт чи сімейний лікар оглянув. Так відповіли у поліклініці №3 і записали нас до лікаря, який прийме лише через 2 години.
Гострі респіраторні вірусні захворювання «підкосили» й медпрацівників: вузьких фахівців по одному в поліклініці і ті нині на лікарняному.
– Вагітних, які захворіли на грип чи ГРВІ, госпіталізують в стаціонар під постійний нагляд лікарів, – додала завепідвідділом міської СЕС.