Чи мають право існувати у Полтаві парковки типу «тільки для своїх»

Ситуація
28 березня 2012 о 16:431099 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Чи мають право існувати у Полтаві парковки типу «тільки для своїх»
До редакції «Коло» один із читачів (не виявив бажання представлятись) надіслав фото місць для паркування, на яких можуть поставити автомобіль не всі  бажаючі.
Та, мабуть, кожен  помічав біля магазинів чи банківських установ міста подібні таблички та знаки. Полтавця обурили такі факти і він попросив розібратись журналістів, чи мають право на існування подібні парковки.

Фото надіслане читачемФото надіслане читачем

Як з’ясувалось, функціонувати такі парковки можуть, якщо на те є дозвільні документи

- Коли мова йде про  встановлення певних технічних засобів регулювання дорожнього руху, то згідно законодавства, вони погоджуються Державтоінспекцією, - пояснив  Олексій Козік, спеціаліст виробничо-технічного відділу управління ЖКГ. - Тобто це може бути чи дорожня розмітка, чи дорожній знак, чи додаткова табличка. І в правилах та відповідних нормах такі таблички є, вони існують як знаки індивідуального проектування.  Але їх проектування  треба погоджувати у ДАІ. В такому випадку робиться план-схема, вказується, де заїзний карман, і які там, наприклад, розташовуватимуться засоби.

Фото надіслане читачемФото надіслане читачем

У ДАІ підтвердили, що парковки «для своїх» дійсно мають право на існування.

- Для цього беруть дозвіл у міськвиконкомі, - розповів Руслан Іванов, старший інспектор відділу ДАІ Полтавського міського управління. – Є відповідні рішення сесії міської ради. Тож якщо це прилегла територія відповідного підприємства чи установи, вони за неї платять та прибирають, то вони можуть там поставити хоч і шлагбаум чи огорожу. У Державтоінспекцію приходять уже з проектом. Тобто у ДАІ проходить тільки погодження проекту.

Інша справа, чи у всіх власників таких місць для паркування Полтави є необхідні проекти. Контролює ж законність парковок Інспекція по контролю за благоустроєм і санітарним станом міста.

- Саме у їхні функціональні обов’язки входить перевірка подібних фактів, якщо знято чужу землю і так далі,  - зазначив Руслан Володимирович. - І вони мають право притягувати до відповідальності порушників, складати  протоколи і вручати припис, щоб демонтували.

Як створити таку паркову, скільки їх у Полтаві діє нелегально, та як їх вичислюють, читайте на сайті «Коло» пізніше.

До теми - З 1 квітня майже усі парковки знову стануть «безкоштовними»