Олена Адамович – заступник голови облдержадміністраціїЖінка у владі… Для когось може видатися, що не місце слабкій статі там, у вищих ешелонах управління.
Насправді ж саме жінка – розумна, високоосвічена, духовна й толерантна, здатна не тільки приймати відповідальні рішення, але й врівноважити представницький чоловічий колектив, внести в його відносини спокійність, розсудливість, інтелігентність, теплоту.
Саме такою є Олена Адамович – Колегам по роботі приємно мати з нею справу, адже вона вміє вести діалог, водночас відстоювати власну позицію, а коли треба – прийняти протилежну думку. Тільки професіоналізму для цього замало – потрібні високі людські якості й просто жіноча чарівність…
Орієнтир – внутрішній ринок
Так сталося, що Україна, не маючи власного такого потужного ресурсу, як газ, заручник ситуації. Металургія і хімічна промисловість, продукція яких йде на експорт, і вони формують до 80% доходу держави, потребують цієї сировини. Із точки зору державного мислення необхідно робити диверсифікацію.
Давайте вишукувати ті галузі економіки, в яких Україна має незалежність. Це те саме сільське господарство. У нас невичерпний запас родючої землі, професіонали, власні технології, і ми можемо годувати всю Європу якісними, корисними продуктами харчування.
Ми маємо нарощувати обсяги виробництва саме в тих сферах, де Україна має незалежність. Ці позиції залишаться надовго. Саме такими мають бути зміни в економіці.
Результати реформування – вже в 2014 році
Новий бюджетний кодекс вже прийнятий за новою концепцією розвитку міжбюджетних і бюджетних відносин. Це одна із позицій реформування. Зараз сказати, що всі реформи закінчені, не можна. Навіть нормативна база по кожному з напрямків ще не сформована в повному обсязі. Ми чекали, бо оптимістичні настрої притаманні кожній людині, що відчуємо кардинальні покращення в 2011 році, 2012 році. Але не будемо забувати, що Україна пережила дуже жорстку кризу в 2008-2009 роках. Одночасно з впровадженням реформ Україна має нарощувати ще ті обсяги, які ми втратили під час кризи. Я думаю, що до 2014 року багато показників, за якими оцінюється рівень життя, покращаться.
Ці зміни та реформи мають лише сенс, якщо кінцевим їхнім результатом буде покращення якості життя. Це є соціальний стандарт, в першу чергу, грошове забезпечення людей. Ми так само вибудовуємо й обласні програми, коли оцінкою ефективності є конкретні кількісні і якісні показники, які характеризують якість життя.
Програма економічних реформ
Обласна Програма економічних реформ «Успішна Полтавщина – заможна територіальна громада. Будуємо разом» є невід’ємною складовою національної Програми економічних реформ. На її виконання у 2011 році в області проводилася робота з реформування пріоритетних сфер та напрямів розвитку: промисловості, агропромислового комплексу, житловокомунального господарства, освіти та охорони здоров’я.
Завдяки системному впровадженню реформ ми отримали конкретні результати та здобутки.
Суттєве зростання обсягів виробництва в 2011 році відбулося в провідних галузях промисловості: металургії та виробництві металевих виробів, хімічній та нафтохімічній промисловості, виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції, машинобудуванні, харчовій промисловості.
Загальне виробництво валової продукції сільського господарства суттєво зросло.В області отримали найбільший за всю історію аграрного виробництва урожай. Значно збільшилося і виробництво інших культур.
Отриманих результатів вдалося досягти завдяки покращенню технологій вирощування сільськогосподарських культур, відпрацюванню оптимальної структури посівних площ, вдосконаленню роботи в насінництві. Постійно зростає рівень культури землеробства. Фактичний середній розмір орендної плати за землю досяг у 2011 році 4,2% вартості землі, що є одним з найвищих показників по Україні.
Медицина: крок уперед
Важлива увага приділяється реформуванню галузі охорони здоров’я. Це наші пріоритети. Протягом минулого року головні зусилля було спрямовано на забезпечення населення доступною та якісною медичною допомогою шляхом удосконалення первинної ланки медичної допомоги та оптимізації мережі медичних закладів, особливо в сільській місцевості.
Проводилася робота зі створення центрів первинної медикосанітарної допомоги як структурних підрозділів поліклінік центральних районних та міських лікарень. Охоплення населення наглядом сімейного лікаря зростає і становить майже 85% (2010 рік 79,3%). Ми вже підготували проект із формування на території області госпітальних округів, яким передбачається створення потужних міжрайонних центрів для надання спеціалізованої стаціонарної допомоги та окремих установ для надання хоспісної та паліативної допомоги.
У Полтавському обласному клінічному кардіологічному диспансері створили кардіологічне відділення екстреної консультативної допомоги з дистанційнодіагностичним центром, що не має аналогів в Україні.
Пріоритетним напрямком роботи галузі залишається розвиток служби материнства та дитинства. В рамках національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» затвердили концепцію розвитку перинатальної допомоги в області до 2014 року та план її реалізації, визначили приміщення для організації обласного перинатального центру на базі Діагностичного центру Обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського.
Освіті – комплексний підхід
Найкращі наші інвестиції – в майбутнє нації. В області діє Комплексна програма розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, прийнята в рамках впровадження економічних реформ. Комплексний підхід до розвитку освіти об’єднує в програмі 8 напрямків, визначених відповідно до пріоритетів державної політики, що дає можливість раціонально використовувати бюджетні кошти. Протягом 2011 року ми відновили роботу 30 дошкільних навчальних закладів, з них 2 – приватної форми власності. Мережа дошкільних груп збільшилася на 56. Цю роботу продовжуємо й нинішнього року.
2012-й рік – перспективи на краще
Виконання виробничих програм дозволить досягти в 2012 році зростання внутрішнього валового продукту.
Це стане основою поліпшення життя земляків. Нинішнього року буде забезпечено підвищення базового соціального стандарту та державних соціальних гарантій. Так, прожитковий мінімум у середньому на одну особу становить з 1 січня 1017 гривень, з 1 квітня буде 1037 гривень, з 1 липня – 1044 гривні, з 1 жовтня – 1060 гривень, з 1 грудня – 1095 гривень. Порівняно з 2011 роком розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць зросте на 14 відсотків. Мінімальну заробітну плату буде підвищено до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (тобто, в середньому за рік до 1098 грн). Порівняно з 2011 роком вона збільшиться на 135 грн (14%). Все це дозволить полтавцям впевненіше дивитися в майбутнє.
Ось такі вони, наші полтавки — розумні, ніжні, душевні, сильні і водночас слабкі, бо вміють поступатися силою там, де опора – чоловік. Це наша національна споконвічна мудрість: на тому стоїмо….