Сьогодні в краєзнавчий музей отримав 27 документів про життя, діяльність і творчі доробки вихідця з Полтавщини Павла Ріттера, якого вважають фундатором української індології.
Документи Ріттера та про нього
А ще полтавцям розповіли про зв’язки з Індією та показали індійські танці.
Переклади, портрети, відзняті в архівах СБУ документи та багато інших розвідок із життя забутого полтавця Павла Григоровича Ріттера подарували музею дослідники з Полтави, Харкова та Києва. Це відбулося у рамках 14-ої науково-практичної конференції з індології. Її присвятили 140-річчю Ріттера. Досі музей мав скупі дані про земляка.
Світлана Грицай
– Його ім’я до 1991 року було забуте, він вважався зрадником СРСР. У 1938 році науковець, перекладач і педагог Павло Григорович Ріттер був репресований. Проти нього сфабрикували справу, звинувачували у шпигунстві на користь країн Європи, – розповіла Світлана Грицай, керівник Полтавського міського центру українсько-індійської дружби «Шанті».
Євген Путря біля портрета Павла Ріттера
Пані Світлана показала присутнім копію документа, яку зробила в архівах СБУ, де тремтячою рукою Ріттера написане зізнання.
– На допитах його змусили зізнатись у шпигунстві, – додала Світлана Михайлівна. – Від знущань Ріттер збожеволів. Помер 17 квітня 1939 року.
Сам він родом із Чутового. Знав багато мов. Був закоханий в Індію та її культуру, зробив чимало перекладів з різних мов, досліджував санскрит.
На конференції побували гості-дослідники з інших міст України. На жаль, посол Індії прибути не зміг через важливі обставини, але передав вітання.
Автор портрета Ріттера – полтавський художник Євген Путря – був присутнім на заході.
Танцями у яскравих сарі порадували дівчата із центру «Шанті».
Емблему дружби України з Індією намалював також Євген Путря
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter