Весна – час, коли розпочинаються роботи в саду, на городі та на дачних ділянках. Фахівці радять, щоб не потерпати після фізичної праці від болю в усьому тілі, не варто першого ж дня занадто активно махати лопатою та граблями.
Адже наш організм після зими, коли фізичні навантаження зводилися до мінімуму, не здатний так швидко адаптуватися до різких змін.
Зробіть розминку перед тим, як працювати на городі
Щоб уникнути болю в м’язах під час роботи на городі, не полінуйтеся і зробіть легку розминку. Найпростіші вправи допоможуть уникнути болю.
1. Аби розім’яти м’язи спини та суглоби, покладіть руки на пояс і зробіть кілька нахилів вперед та назад, не дуже глибоких.
2. Розім’яти м’язи ніг та розігріти хребет, допоможуть присідання. Їх можна робити, тримаючись за стілець, головне, щоб спина була рівною.
Беручись до роботи на городі чи в саду, не забувайте, що першого дня не варто перенапружуватися, хоч вам і хочеться за вихідні зробити якомога більше. Через кожні 10-15 хвилин робіть короткі перерви, намагайтеся розминати руки та розгинати спину.
Якщо все ж таки перетрудилися і потерпаєте від болю у спині та шиї, а ноги та руки аж «гудуть», хочеться лягти перепочити – не відмовляйте собі в цьому. Але перед тим зробіть нескладну гімнастику, щоб потім не боліли суглоби.
Комплекс вправ для ніг
Повільно випрямтеся та виконайте по 10 колових рухів тазом за часовою та проти часової стрілки. Такі вправи корисні, якщо ви довго були нахилені, наприклад, пололи.
Хоч як у вас не болять ноги, спробуйте поприсідати: 10-20 разів, можна не до кінця. Присідання знімають напругу із м’язів ніг.
Якщо ви кілька годин просиділи на городі навприсядки, від чого ноги затекли, зробіть розтяжку. Присядьте, одну ногу відведіть у бік та випрямте. Не встаючи, плавно пересядьте на іншу ногу, тягніться головою та руками до ступні витягнутої ноги. Зробіть по 10 таких нахилів в один та інший бік.
Напругу з ніг допоможе зняти вправа «чапля». Станьте на праву ногу, повільно підніміть ліву вбік від себе якомога вище. Носочок не обов’язково тягнути. Поміняйте ногу і виконайте цю вправу ще раз. Зробіть по 5 – 10 підйомів кожною ногою.
Насамкінець правильно подихайте: ноги на ширині плеч – повільно, з глибоким вдихом, підніміть руки вгору, одночасно піднімаючись на пальчики. Потім видихніть, опустіть руки.
Вправи для спини
Якщо затекла спина, закиньте одну руку згори через плече, іншу знизу та спробуйте з’єднати «замком». Повторіть вправу по 3-5 разів.
Як позбутися болю в шиї
Ніколи не крутіть головою, якщо затекла шия, краще покладіть на неї холодний компрес, наприклад, змочіть рушник у холодній воді чи прикладіть торбинку з льодом. Декому навпаки допомагають теплі компреси. Можна покласти на шию торбинку з теплим піском або сіллю. Але з шиєю треба бути обережним, якщо після таких прикладань відчули не полегшення, а ще сильніший біль – негайно звертайтеся до лікаря.
Зверніть увагу! Усі вправи треба виконувати повільно та плавно, у жодному випадку не перенапружуйте втомлені м’язи.
Перемогти біль у суглобах та м’язах допоможуть трави та масаж
Якщо біль у суглобах після фізичного навантаження не минає, а вправи не допомагають, можна використати знеболювальні мазі та креми . Нанесіть їх масажними рухами на місце, яке непокоїть.
Народна медицина рекомендує при болях у м’язах використовувати екстракт арніки гірської (інша назва – бараняча трава, баранник) для втирань і компресів. Екстракт також можна додавати у ванни: 2-3 столові ложки спиртового екстракту арніки на літру води.
Якщо після фізичних вправ болять суглоби ніг, їх можна розтерти настоєм із кореню дягілю (інші назви дудник китайський, борщовик). Для цього 100 грам кореню дягілю дрібно наріжте та залийте склянкою медичного спирту. Після цього настоюйте його три тижні.
Добре зняти біль у м’язах допоможе масаж. Найкраще перед масажем нагріти хворе місце. Але якщо біль під час чи після нього посилюється, краще припиніть робити массаж та зверніться до лікаря.
До теми: Як позбутись гіповітамінозу і чим він небезпечний