У Полтаві засуджені готують вулиці до Великодня (фото та відео)

Новини
13 квітня 2012 о 15:542314 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві засуджені готують вулиці до Великодня (фото та відео)
Засуджені впевнені що їхня праця йде на користь місту Правопорушникам у Полтаві дають шанс спокутувати провину за допомогою лопати та мітли. Перед Великоднем засуджені до громадських робіт разом з комунальниками прибирають місто від сміття. 


Жителі обласного центру не одноразово могли бачити, як по вул. Половка узбіччя дороги прибирають не комунальники в помаранчевих жилетах, а люди засуджені до громадських робіт.

- Зараз у мене в руках лопата, тому що я скоїв злочин – говорить Валерій, 23-річний засуджений .  -  Я вкрав. Це майже перший випадок, коли порушив закон. Чому перший? Тому що минулого разу був засуджений умовно, а тепер відпрацьовую. Особисто для мене громадські роботи є ефективнішими. Не дуже приємно, коли проходять твої знайомі, а ти листя загрібаєш. Мене засудили на 200 годин -  віпрацював вже половину. До злочинного життя повертатися не хочу, бо наступного разу точно потраплю за ґрати.



Уникнути громадських робіт для засуджених – собі дорожче. Адже непоява більше двох днів на зазначений об’єкт означає автоматичне притягнення до відповідальності за ухилення від постанови суду, і вирок, в більшості випадків, більш жорсткіший, ніж громадські роботи.

– Засуджені до громадських робіт прибирають об’єкти. затверджені кримінально-виконавчою інспекію разом з господарскими органами (ЖЕДами – прим.авт.) – розповідає Лілія Кропивка, старший інспектор київського районного підрозділу управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області, капітан внутрішньої служби. – Згідно з цим графіком, засуджена людина відпрацьовує не більше 4-ьох годин в день, у вільний від роботи час. Неповнолітні працюють 2 години на день. Згідно чинного законодовства, особа засуджена до громадських робіт в місяць має працювати не менше, ніж 25 годин.

Лілія Миколаївна також розповіла, що присудити до громадських робіт можуть як за кримінальні, так і за адміністративні правопорушення. Наприклад, поруч працюють люди, які щось вкрали, та ті, яких спіймали в стані алкогольного сп’яніння за кермом. Також до громадських робіт залучають осіб, яких суд взяв на випробувальний термін.

– Коли людина засуджена не до позбавлення волі,  а до громадських робіт, то вона не є ізольованою для суспільства, – говорить Лілія Кропивка, – таким чином вона стає на шлях виправлення, адже будучи за крок до в’язниці і отримавши шанс – людина засвоює цей життєвий урок.



- Кожен в житті робить якісь помилки - і я не виключення – каже Дар’я, 19-річна засуджена за крадіжку – Зараз за них розплачуюсь. Я вперше оступилася, і це для мене гарний урок. Відпрацювала вже 40 годин із 100.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter