Цьогорічний захід відвідав Бруно Канепа, президент італійського благодійної організації «Затока казок». Він під час свого виступу розповів, що привіз запрошення для достатньої кількості групи дітей, які зможуть провести свої канікули в Італії на морі.
Нагадуємо, що у Полтаві день ліквідатора аварії на ЧАЕС відзначили мирно. Хоча полтавські чорнобильці раніше приєднувались до голодуючих у Донецьку і проводили мітинги в обласному центрі.
На сьогоднішньому мітингу з прапорами стояли студенти вишів, зокрема рясніли білими халатами майбутні медики. Чиновники - з квітами, а військові - з рушницями, з яких вони стріляли в небо. А на лаві, недалеко від пам’ятного знаку, сиділа одна з матерів з портретом померлого сина, який два роки пропрацював на ЧАЕС.
- Зі сльозами на очах я згадую цю дату, - розповідає Любов Лещенко. – Про те, що там було непогано, можуть розповідати тільки ті, хто приїхали на попутках заробити грошей. А ті, що там жили, які залишили все, надбали там тільки болячок. Я тримаю портрет єдиного свого сина, який помер п’ять років тому. Він пробув там два роки, та за життя не користувався жодними пільгами. Я тільки перед його смертю знайшла документи, які пов’язували його з роботою на ЧАЕС. Працював там він електрозварником, весь радіоактивний пил осідав, а він працював.
Для учасника сьогоднішнього мітингу-реквієму, полтавця Василя Дудника, 26 квітня – це, перш за все, 63 дні проведені у Чорнобильському районі
- 31 травня 1986 року нас по тривозі підняли і повезли у військкомат, - розповідає Василь Дудник, професійний спортсмен. - Нас було до 2 000 чоловік. Ми були в селі Коровод Чорнобильського району Київського області. З нашого «палаточного городка» було добре видно атомну станцію. Бачили, як з вертольотів викидали пісок, щоб гасити пожежу. Ми ж обгороджували колючим дротом станцію радіусом у 30 кілометрів. Усього я там пробув 63 дні. Ми тоді були молоді, щось розуміли, але не до кінця. Задачу поставили, тож виконували. Сказали – дезактивація і все, конкретно не пояснювали, в чому ж справа.
Довідка «Кола»: благодійна організація «Затока казок» із італійського міста Сестрі-Леванте опікується оздоровленням дітей чорнобильців уже 16 років.
Фоторепортаж. Сьогодні, 26 квітня, в обласному центрі відбувся мітинг-реквієм з нагоди 26-ї річниці Чорнобильської катастрофи.