У Полтаву вшанувати пам’ять ліквідаторів на ЧАЕС приїхав президент італійської організації

Новини
26 квітня 2012 о 16:08855 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаву вшанувати пам’ять ліквідаторів на ЧАЕС приїхав президент італійської організації
Фоторепортаж. Сьогодні, 26 квітня, в обласному центрі відбувся мітинг-реквієм з нагоди 26-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
Цьогорічний захід відвідав Бруно Канепа, президент італійського благодійної організації «Затока казок». Він під час свого виступу розповів, що привіз запрошення для достатньої кількості групи дітей, які зможуть провести свої канікули в Італії на морі.



Нагадуємо, що  у Полтаві  день ліквідатора аварії на ЧАЕС відзначили мирно. Хоча полтавські чорнобильці раніше приєднувались до голодуючих у Донецьку і проводили мітинги в обласному центрі.

На сьогоднішньому мітингу з прапорами стояли студенти вишів, зокрема рясніли білими халатами майбутні медики. Чиновники - з квітами,  а військові - з рушницями, з яких вони стріляли в небо. А на лаві, недалеко від пам’ятного знаку,  сиділа одна з матерів з портретом померлого сина, який два роки пропрацював на ЧАЕС.

- Зі сльозами на очах я згадую цю дату, - розповідає  Любов  Лещенко. – Про те, що там було непогано, можуть розповідати тільки ті, хто приїхали на попутках заробити грошей. А ті, що там жили, які залишили все, надбали там  тільки болячок. Я тримаю портрет єдиного свого сина, який помер п’ять років тому. Він пробув там два роки, та за життя не користувався жодними пільгами. Я тільки перед його смертю знайшла документи, які пов’язували його з роботою на ЧАЕС. Працював там він електрозварником, весь радіоактивний пил осідав, а він працював.

Для учасника сьогоднішнього мітингу-реквієму, полтавця Василя Дудника, 26 квітня – це, перш за все, 63 дні проведені у Чорнобильському районі

- 31 травня 1986 року нас по тривозі підняли і повезли у військкомат, - розповідає Василь Дудник, професійний спортсмен. - Нас було до 2 000 чоловік. Ми були в селі Коровод Чорнобильського району Київського області. З нашого «палаточного городка» було добре видно атомну станцію. Бачили, як з вертольотів викидали пісок, щоб гасити пожежу.  Ми ж обгороджували колючим дротом станцію радіусом у 30 кілометрів. Усього я там пробув 63 дні. Ми тоді були молоді, щось розуміли, але не до кінця. Задачу поставили, тож виконували. Сказали – дезактивація і все, конкретно не пояснювали, в чому ж справа.

Довідка «Кола»: благодійна організація «Затока казок» із італійського міста Сестрі-Леванте опікується оздоровленням дітей чорнобильців уже 16 років.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter