Історія йде з 1886 року з Чикаго. Тоді страйк робітників з вимогою 8-годинного робочого дня жорстоко придушила поліція. У пам’ять про постраждалих Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу 1889 року закликав згадувати 1 травня про долю загиблих американських трударів. У дореволюційній Росії 1 травня робітники збиралися на так звані маївки. Після революції 1 травня з 1918 року стало державним святом і вихідним днем. Міжнародний день солідарності трудящих у 1992 році перейменовано у свято Весни і Праці. 1 травня 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної Першотравневої демонстрації.
Що святкують 1 травня в інших країнах
У Німеччині нині теж відзначають День солідарності трудящих. А ось у Середньовіччі ніч 1 травня там називали Вальпургієвою ніччю. Вважалося, що в цей час нечисть влаштовує шабаш. Аби відігнати відьом, селяни палили вогнища й співали до ранку.
В Англії відзначають Белтейн – стародавнє кельтське свято вогню. Одне з найважливіших свят (шабаш) сучасних відьом і чаклунів.
На Гавайських островах День Леї – свято гавайських танців.
У Казахстані – День єдності народів республіки.
У Канаді – День ховраха. У Китаї – День праці та День молоді. У США – День дитячої охорони здоров’я. А у Фінляндії – День святого Вальпурга. На переконання середньовічних селян, у Фінляндії опівночі останнього дня квітня не залишалося жодної вершини горба, на якій не товпилися б демони і чаклуни. У Франції відзначають День конвалії, у Литві – День матері, у Кореї – день народження Будди.
В Україні 1, 2 травня – вихідні.
У Полтаві відзначають День солідарності трудящих
Читайте також: Куди їдуть полтавці на травневі свята та де відпочити у Полтаві