У цей час слухали зозулю, і не лише для того, аби дізнатись, скільки років вона накує. Існувала прикмета: які гроші матимеш, коли вперше почуєш зозулю, такий достаток буде протягом усього року. А ще, почувши у травні кування зозулі, їй слід показати гроші, до того ж чим більшу купюру, тим краще. У народі говорять: відьми в цю ніч вистилають траву білим тонким полотном, яке, набравшись роси, робить траву отруйною для худоби.
За церковним календарем 4 травня вшановують мученика Януарія, читця Євтихія, мучеників Федора, Діонісія, святителя Максиміліана.
У цей час потрібно спостерігати за черемхою: якщо вона рано зацвіла – буде тепле літо. Чим раніше вона починає цвісти, тим спекотнішим буде літо. (У деяких регіонах Полтавщини черемха вже відцвіла, – прим. авт.)
Поради городникам: Саме час садити весняний часник. Також можна сіяти овес і горох. А ще говорили: сій розсаду капусти до Єгорія, тоді капусти буде вдосталь. Читайте, що робити, аби не боліли спина, шия, ноги та суглоби після роботи на городі
Прикмети на 4 травня:
* Зірки сильно мерехтіли вночі, а вранці з’явилися хмари – до грози опівдні.
* Багато щавлю – до теплої і сніжної зими.
* Якщо травневий дощ починається великими краплинами, то він ненадовго.
* За сухим травнем іде сухий червень; якщо в травні багато дощів, то їх обмаль буде у вересні (і навпаки).
* Якщо травень з частими дощами, то й літо буде мокре, але обмаль буде у вересні, і навпаки.
Іменинники 4 травня:
Денис, Кіндрат, Федір, Пилип, Євтихій.
Читайте також: Сьогодні полтавцям краще взяти з собою парасольку