який відбувся у рамках всеукраїнської акції «Естафета пам'яті». Колона велосипедистів вирушила із Полтави до Диканьки, поблизу якої 25 вересня 1941-го року вперше в Україні пролунали залпи «Катюші».
У Полтаві розпочалася низка заходів, присвячених Дню Перемоги. За традицією відбувся марш-парад духових оркестрів з різних куточків Полтавщини. Десятки людей зібралися на вулиці Жовтневій, аби подивитися на це святкове дійство.
У Петровському парку з намету Партії регіонів юнаки роздавали всім бажаючим георгіївські стрічки. Люди різного віку прикрашали ними своє вбрання. Не залишилися осторонь акції й представники духових оркестрів. Нагадаємо, що в минулому році з нагоди 9 Травня Партія регіонів роздала близько 10 000 георгіївських стрічок.
Перед початком марш-параду духових оркестрів полтавців та гостей міста привітав із травневими святами заступник голови — керівник апарату ОДА, заступник голови обласної організації Партії регіонів Валерій Пархоменко. Він нагадав про подвиг ветеранів Великої Вітчизняної війни, про борг держави і суспільства перед ними. Після урочистої промови Валерій Пархоменко дав старт колоні із 30-ти велосипедистів рухатися за маршрутом, який пройде місцями Солдатської Слави. Вперше велопробіг закінчиться в урочищі Переруб. Саме там 25 вересня 1941 року вперше в Україні потужно заявила про себе безствольна система польової реактивної артилерії, яку солдати Радянської армії назвали «Катюшою».
Очолив колону велосипедистів депутат обласної ради від Партії регіонів, перший заступник голови Полтавської РДА Олександр Іванина. Валерій Пархоменко, також досвідчений велосипедист, приєднався до велопробігу.
Загалом близько 100 велосипедистів під синьо-білими прапорами та стягами Перемоги подолали шлях від Полтави до Диканьки, аби вшанувати героїв Великої Вітчизняної. По дорозі вони заїхали на солдатський меморіал в Кротенки.
Як повідомив голова Диканської РДА Юрій Онищенко, велосипедистів там чекала насичена програма. У центрі Диканьки, біля пам’ятника «Катюші», вони взяли участь у мітингу, святі патріотичної пісні, скуштували солдатської каші. А потім вирушили до того самого місця, яке так добре описав у своїх мемуарах генерал-лейтенант артилерії Олексій Нестеренко «Огонь ведут «Катюши».
У Диканьці, біля легендарної «Катюші», зібралися мешканці та гості селища на районний фестиваль патріотичної пісні «Катюша», присвячений 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. В ньому взяли участь понад 70 місцевих митців-аматорів, жителів Диканьки та учасників велопробігу.
Напередодні Дня Перемоги обласна організація Партії регіонів ініціювала велопробіг «Шляхами перемоги»,