Дитячі лікарі Полтави: "Іграшки з магнітами небезпечні для здоров’я"

Новини
Надія Труш15 травня 2012 о 12:191056 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Діти можуть ковтати дрібні частини іграшок. Фото з lapresse.ca Полтавські лікарі застерігають батьків від небезпечних модних іграшок-магнітів. Бо іноді такі іграшки можуть коштувати життя.


У Полтаві випадки, коли магніти стають причиною тяжких наслідків чи операції – стаються рідко. Та лікарі застерігають: не дозволяйте дітям гратися магнітами та уважно вибирайте іграшки, купуючи.

Адже небезпека може таїтися й у звичайних дитячих- конструкторах. Наприклад, магнітні деталі у вигляді  кульок чи прутиків часто входять до складу різних конструкторів.  А такі подарунки дітлахам дарують часто.  Деталі конструктора легко від'єднати, деякі діти з цікавості «пробують детальку на зуб».

– Якщо дитина проковтне один магнітик, то ніякої небезпеки у цьому немає, – говорить завідуючий хірургічним відділенням полтавської міської клінічної лікарні Микола Гриценко. – Але якщо ж вона проковтне відразу кілька магнітів, то тут уже варто бити тривогу. Магніти будуть притягуватися один до одного, цим самим впливаючи на органи, притягуючи їх. Нормальне скорочення кишки порушиться, виникне непрохідність. Це загрожує тим, що може статися омертвіння стінки, а це у свою чергу може призвести до запалення очеревини.

За словами лікаря, випадки, коли діти ковтають посторонні предмети, стаються мало не щодня. А от справу з магнітами полтавським медикам довелося мати лише раз за минулий рік. Хлопчику зробили операцію, обійшлося без тяжких наслідків.

До речі, пропонуємо дізнатися, що робити, якщо ваша дитина наїлась таблеток

Лікар говорить: батьки мають слідкувати за тим, аби дитина не проковтнула небезпечну забавку. А ще краще – забороняти гратися ними.

Дозволяти чи категорично заборонити гратися дитині магнітами, це справа кожного з батьків, – зауважує Микола Іванович. – Звісно, варто уникати дозволяти такі забавки дошкільнятам. Але іноді трапляються випадки, що й у 14 років магніти ковтають. Тобто треба враховувати індивідуальні особливості дитини. Крім того, батьки повинні розповідати, пояснювати дітям, що брати до рота посторонні предмети, зокрема, металеві речі, не можна. Наприклад, можна в ігровій формі розповісти дитині, що буде якщо не прислухатися до цих настанов.

Симптоми, які свідчать, що ваша дитина проковтнула посторонній предмет:

- невеликий біль  у животі;

- блювота;

- підвищення температури тіла;

До речі, лікар каже:  маленькі магніти іноді можна й не помітити на звичайних рентгенівських знімках. У такому випадку допоможе спеціальна процедура – ендоскопія. Видаляють магніти з організму за допомогою спеціальної операції. Хоча без неї у деяких випадках можна обійтися: зачеплені між собою через стінки стравоходу і прилеглої частини шлунка магніти можна видалити за допомогою ендоскопа.

Статистика: у світі за останні 10 років зареєстровано кілька десятків випадків, коли дітям віком від 10 місяців до 12 років доводилося робити складні операції.

Також читайте:

Що означає раптовий різкий біль

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter