Команда Партія регіонів на Полтавщини вшанувала пам’ять загиблих синів Вітчизни та виявила турботу про своїх земляків – ветеранів.
Минули дні святкування 67-ї річниці Великої Перемоги, але й досі в серці сум і туга за полеглими героями Великої Вітчизняної війни та вдячність до сьогоднішніх ветеранів війни, наймолодшим із яких уже за 80.
Напередодні Дня Перемоги обласна організація Партії регіонів ініціювала велопробіг «Шляхами перемоги», який відбувся у рамках всеукраїнської акції «Естафета пам'яті». Колона велосипедистів вирушила із Полтави до Диканьки, поблизу якої 25 вересня 1941-го року вперше в Україні пролунали залпи «Катюші».
У ПОЛТАВІ за традицією відбувся марш-парад духових оркестрів з різних куточків Полтавщини. Десятки людей зібралися на вулиці Жовтневій, аби подивитися на це святкове дійство.
У Петровському парку з намету Партії регіонів юнаки роздавали всім бажаючим георгіївські стрічки. Люди різного віку прикрашали ними своє вбрання. Нагадаємо, що в минулому році з нагоди 9 Травня Партія регіонів роздала близько 10 000 георгіївських стрічок.
Перед початком марш-параду духових оркестрів полтавців та гостей міста привітав із травневими святами заступник голови — керівник апарату ОДА, заступник голови обласної організації Партії регіонів Валерій ПАРХОМЕНКО. Він нагадав про подвиг ветеранів Великої Вітчизняної війни, про борг держави і суспільства перед ними. Після урочистої промови Валерій Пархоменко дав старт колоні із 30-ти велосипедистів рухатися за маршрутом, який пройшов місцями Солдатської Слави. Очолив колону велосипедистів депутат обласної ради від Партії регіонів, перший заступник голови Полтавської РДА Олександр ІВАНИНА. Валерій Пархоменко, також досвідчений велосипедист, приєднався до велопробігу.
У ДИКАНЬЦІ, біля легендарної «Катюші», зібралися мешканці та гості селища на районний фестиваль патріотичної пісні «Катюша», присвячений 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. В ньому взяли участь понад 70 місцевих митців-аматорів, жителів Диканьки та учасників велопробігу.
У КРЕМЕНЧУЦІ теж відбулися урочистості у яких взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, голова облдержадміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Олександр УДОВІЧЕНКО, перший заступник голови обласної ради Володимир ОНИЩЕНКО, депутати обласної ради Іван ГАЛЬЧЕНКО, Володимир МАТИЦИН, Микола НЕСЕН, посадовці та громадськість міста.
Мітинг біля пам'ятника «Воїну-визволителю» почався з панахиди по загиблих, яку провів епіскоп Кременчуцький та Лубенський отець Миколай.
Зворушливо лунали пісні про війну у виконанні солістів ПК «Нафтохімік». Після вручення квітів ветеранам відбулася Хвилина Мовчання, яка увінчалася військовим салютом. До підніжжя пам'ятника «Воїну-визволителю» лягли вінки та квіти.
Святковий парад у місті відкрив військовий автомобіль з державним прапором. За ним, віддаючи військову честь ветеранам, урочисто пройшли колони військових ліцеїстів та особового складу 107-го реактивного артилерійського полку.
Після параду всіх ветеранів гостинно запросили на «солдатський привал», де пригостили справжньою солдатською кашею. Ветерани згадували свою військову юність та поминали тих, хто загинув, захищаючи нашу Батьківщину.
У КАРЛІВСЬКОМУ селі Максимівка відтепер горить вічний вогонь. До свята великої перемоги там відкрили оновлений меморіальний комплекс, до якого й підвели "Вічний вогонь".
А В УРОЧИЩІ ШУМЕЙКОВЕ, що поблизу Лохвиці, вшанували подвиг загиблих у Великій Вітчизняній війні. Саме тут, у далекому вересні 1941 року, полягли смертю хоробрих понад 800 воїнів Південно-Західного фронту на чолі з командуючим фронтом, Героєм Радянського Союзу, генерал-полковником Михайлом КИРПОНОСОМ.
Згадати величний подвиг воїнів-визволителів до урочища прибули депутат обласної ради Михайло КРИВОШЕЙ, голови Лохвицьких районної ради Любов КІРІЄВСЬКА та районної державної адміністрації Анатолій ЗАСЛАВЕЦЬ, численні гості з інших районів.
Найпочеснішими учасниками свята стали, звичайно ж, сивочолі ветерани, учасники війни, солдатські вдови, яких, на жаль, з кожним днем залишається серед нас все менше і менше, але їхнє життя назавжди залишаться для нащадків прикладом.
БІЛЬШЕ СОТНІ ветеранів війни та праці радо приймали напередодні свята у приміщенні Полтавської міськради представники обласної влади та органів місцевого самоврядування. Для них організували тематичну програму та урочисті привітання. Юнаки зі спортивного клубу "Воїн" розіграли низку фрагментів часів бойових буднів.
За інформацією голови міської ради ветеранів Леоніда СОЛОДОВНІКА, в Полтаві наразі проживають 12 тис. ветеранів. На заході кожен ветеран отримав грошову допомогу в кілька сотень гривень.
Голова Полтавської ОДА, голова обласної організації Партії регіонів Олександр УДОВІЧЕНКО, назвав 9 травня найбільшим святом та подякував присутнім у залі ветеранам за здобуту перемогу.
– Ми щиро вклоняємось перед тими, хто в бою та в тилу здобував перемогу, - підкреслив Олександр Удовіченко у вітальному слові.
Теплі слова подяки ветеранам висловили голова Полтавської обласної ради Іван МОМОТ та міський голова Полтави Олександр МАМАЙ.
Широкі заходи, які відбулися в області з нагоди 67-ї річниці Великої Перемоги, довели, що турбота про ветеранів – невід’ємний напрямок роботи влади. Запропоновані Президентом соціальні ініціативи вже почали діяти: напередодні свят колишні фронтовики отримали щорічну разову допомогу в суттєво збільшеному розмірі.
І для старшого покоління, і для молоді подвиг визволителів – взірець і дороговказ. А забезпечення гідних умов життя ветеранів війни є послідовною політикою влади у підвищенні якості життя та добробуту людей.
Надія БЕРЕЖНА