Вважалося, що Пелагея – заступниця воронів: оберігає молодих ворон, вчить їх уму-розуму. Наші пращури на Пелагею чекали сильного дощу, оскільки він приносить дуже гарний урожай. У давнину у цей день рубали дерево на вичинку ложок. Говорили: якщо до 17 травня зацвіла горобина, це віщує врожай грибів. Також підмічали: коли у травні багато дощів, то їх буде мало у вересні.
Поради городникам:
17 травня висаджували капустяну розсаду, дотримуючись при цьому древній звичай оберега майбутнього врожаю: виносили на городні грядки надтріснутий горщик і клали всередину пучок кропиви. Робилося це для того, щоб уберегти розсаду від заздрісників, від лихого ока. Висаджуючи капусту, примовляли: «Розсадка-розсада, не будь голінаста, а будь пузата, не будь порожня, а будь туга, не будь красна, а будь смачна, не будь стара, а будь молода, не будь мала, а будь велика».
Іменинники 17 травня:
Кирило, Марія, Микита, Никифор, Пелагея, Мирослава. Народжені в цей день наділені даром розуміти тварин.
Нагадаємо також, що спеціалісти Полтавської державної аграрної академії прогнозують хороший урожай вишень та пшениці, проте полтавці можуть залишитися без урожаю абрикос, винограду та черешень.