![Фото з сайту yak-prosto.com](http://s1.kolo.poltava.ua/images/page-thumb/102472801/1/06/10657/57-300x261.jpg)
Адже згідно положень закону, приватним агенціям забороняється брати гроші за будь-які послуги з пошуку роботи.
Журналіст «Кола» дізнавалась до яких змін може призвести дія такого закону в Полтаві.
У деяких таких місцевих агенціях говорять, що їх діяльність нововведення не зачеплять, оскільки вони працевлаштовують людей закордоном і в них на те є окрема ліцензія.
Не зачіпає закон і роботу рекрутингових агентств, оскільки їх послугу оплачують роботодавці. Телефонуючи до більшості кадрових агентств Полтави, частина з них запевняла кореспондента, що вони і є ректутингові. Інші ж - відмовлялись відповідати на питання, як збираються далі працювати, постійно посилаючись на те, що керівництва немає.
У центрі зайнятості вважають, що цей закон не дасть далі працювати недобросовісним агенціям
- Просто тепер такі послуги мають надаватись лише безкоштовно, - говорить Оксана Попова, директор Полтавського міського центру праці. – Тож за новим законом, у місті має зменшитись кількість недобросовісних агенцій, які працювали не чесно. І до того ж, тепер всі вони звітуватимуть центру зайнятості.
До теми - Знайти роботу людям з фізичними вадами відтепер стане простіше
Кадрові агентсва шукатимуть вихід, як залишитись на ринку
Своїм баченням виходу з ситуації для кадрових агенцій поділились власники місцевих агентств, які допомагають влаштуватись людям на роботу.
- На мій погляд, кадрові агентства як були, так і будуть працювати, - розповів Юрій, власник рекрутингового агентства Полтави. – Можливо, їх стане менше і вони будуть більш комплексні. Просто, після того, як цей закон вступить у дію, вони змінять свої функції і будуть більш як консультативні. Ці агенції не працевлаштовуватимуть людей, а направлятимуть їх на навчання та стажування. Можливо, у майбутньому, за це і братимуть гроші. Адже нині роботодавця не завжди влаштовує та кваліфікація працівника, з якою до них направляють претендента на вакансію, і часто в таких ситуаціях не завадила б перекваліфікація. Адже якщо державний центр зайнятості з усім цим не справляється, то такі кадрові агентства стали б в нагоді.
В іншому агентстві теж запевняють, що кадрові агентства все одно знайдуть вихід як існувати далі.
- Якщо виходить така ситуація, то тоді всі агентства братимуть гроші за щось інше, наприклад за відвідування чи реєстрацію, - говорить Андрій, власник кадрового агентства. – Ми всі власники таких агенцій будемо збиратись, спілкуватись і вирішувати це питання.
А от у Головному управлінні праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА стверджують, що поки що рано говорити про цей закон, оскільки його ще не підписав Президент України.
До теми - Яку роботу пропонують полтавським студентам