Коли лунає сирена:
- Громадянам, які чують звук сирени, слід негайно увімкнути канал місцевого телебачення або дротовий радіоприймач та чекати оголошення з інформацією про те, що сталося, та вказівками подальших дій.
- Зібрати документи.
- Взяти речі першої необхідності.
- Дорослим зібрати дітей, попередити про небезпеку родичів та сусідів.
- Вийти у безпечну зону або вирушити до найближчого евакуаційного пункту (його адресу вкажуть у повідомленні). Як правило, це спортивні зали шкіл, приміщення дитячих садків, гуртожитки.
Інший нюанс – дехто з полтавців може не почути потрібної інформації, що може врятувати їм життя, бо впродовж останніх років серед мешканців міста поширена тенденція до масового відключення в оселях дротового радіо. У Полтаві станом на сьогодні є 30 тисяч 913 радіоточок, раніше їх було близько 45 тисяч. Лише за минулий рік 2 тисячі 14 полтавців відмовилися від радянських приймачів.
Читайте також: У якому стані система сповіщення на Полтавщині
Щоб уникнути збитків від повені, необхідно дотримуватись наступних правил:
- Переконатись, що домашні засоби оповіщення (радіоприймачі, телевізори, репродуктори радіомовлення, телефони) у робочому та включеному стані.
- Зробити запас продовольства, медичних препаратів, води.
- Перенести продовольство, цінні речі, одяг, взуття, електроприлади, меблі та інші речі на верхні поверхи або підняти на верхні полиці.
- Перекрити вентилі на газпроводі та водогоні, знеструмити будинок, від’єднати сантехнічне обладнання від системи загального користування, особливо туалетні з’єднання, щоб попередити витік стічної води в будинок та підвал.
- Захистити будинок, підвал чи погріб мішками з піском та іншими бар’єрами.
- Перегнати худобу на підвищену місцевість.
Читайте також: У Полтаві сирени через підтоплення не звучатимуть, єдина загроза – хімічні підприємства