Фото з 20minut.uaВ обласному центрі розміщені 106 електросирен, які мають охопити звучанням усе місто.
Радіус дії установки, за оцінками експертів, до 500 метрів у людних місцях, у парковій зоні – 600-700 метрів.
Загрози у місті:
– У зв’язку з тим, що деякі установи припиняють свою діяльність, електросирени, які були на них розміщені, виходять із ладу. Їх потрібно замінювати. За минулий рік, наприклад, ми виявили 3 електросирени, які були несправні, – говорить Ігор Бєлов, начальник відділу захисту населення Полтавського міськвиконкому.
На щастя, продовжує фахівець, сирени не доведеться вмикати через катастрофічне підтоплення, бо воно Полтаві не загрожує. Однак у місті є потенційно небезпечні об’єкти, які у своїй діяльності використовують хімічні речовини – аміак та хлор. У Полтаві раніше таких було 12, зараз залишилось до 5. Кожне з цих підприємтсв має свою локальну систему сповіщення, яка під’єднана до загальнообласної. У разі появи техногенної загрози увімкнена сирена попередить про небезпеку як робітників, так і жителів навколишніх будинків, що потрапляють у зону ураження. Ще до обласної системи хочуть приєднати гучномовці вокзалів, ринків, FM-станції, аби про можливу загрозу для життя знали люди, які в цей час там перебувають.
Пам’ятка: Що робити, коли лунає звук сирени та при повені
Загрози в області:
Найбільш потенційно небезпечний водний об’єкт на Полтавщині – Кременчуцьке водосховище. У разі екстремального руйнування його греблі або самої гідроспоруди, хвиля у кілька людських зростів за час до 4 годин може накрити міста Кременчук, Комсомольськ, частину Кременчуцького, Кобеляцького та Козельщинського районів. Такі науково обґрунтовані прогнози розвитку катастрофічного затоплення, які розробили фахівці з Харкова. Однак у профільному управлінні Полтавської облдержадміністрації запевняють: громадянам боятися нічого. Споруда спроектована зі значним запасом міцності: вона може витримати високобальний землетрус та інші масштабні природні катаклізми. До того ж лиха з людськими жертвами, подібного до Кримська, вдасться уникнути.
– Після будівництва Кременчуцького водосховища питання безпеки населення, у разі раптового техногенного руйнування споруди, постійно тримається на контролі. Тому є спеціально сплановані заходи для порятунку мешканців навколишніх районів: завчасне оповіщення про загрозу та евакуація людей у безпечну зону, – розповідає Михайло Андрусенко, начальник управління Полтавської облдержадміністрації з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
До теми: У якому стані система сповіщення на Полтавщині