Репортаж з-за ґрат жіночої колонії, що під Полтавою

Новини
25 липня 2012 о 17:251201 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Репортаж з-за ґрат жіночої колонії, що під Полтавою
В Надержинщинській виправній колонії №65 для жінок відбувають покарання засуджені вже не перший раз.


Як вони спокутують свою провину, чим займаються, поки знаходяься в неволі – далі у репортажі.





В колонії шиють не гірше, ніж на сучасній фабриці, впевнений начальник

– Наші дівчата шиють майже все, і медичні халати, і зимові куртки, і подушки з матрацами, і камуфляжі військовим, і вишиванки, – говорить Микола Алексеєнко, полковник внутрішньої служби – начальник Надержинщинської виправної колонії УДПтСУ в Полтавській області. – У якості ми не поступаємося фабриці «Ворскла». Я просто впевнений у цьому.

Нагадаємо, полтавські засуджені зможуть покидати колонію на 14 діб

Більшість повертаються до колонії неодноразово

Микола Іванович із задоволенням показував свої «володіння», його підлеглі, що зустрічалися на шляху журналіста, посміхалися та віталися.  А от але засуджені, коли бачили фотоапарати та камери,  все ж ховали свої обличчя.

- Багато хто з них не хочуть фотографуватися, бо бояться, що хтось«з волі»  їх побачить,  – каже Микола Алексеєнко. – Багато хто виправляється і, покидаючи колонію починає нове життя без правопорушень. Таким ми допомагаємо влаштуватися на роботу. Але велика кількість знову повертаються сюди, деякі сидять більшу частину свого життя саме в стінах колонії.

Ув’язнені отримують зарплати і шлють на волю посилки

Працюють не всі, адже це виключно за бажанням. Зарплата у засуджених, які працюють в цеху – від 400 до 2000 гривень. Більшість з них передають гроші на волю, або купують продукти на території колонії, та також відсилають бандероллю додому.

Олена розповіла, що перше вбивство вона скоїла, бо хотіла захистити дитинуОлена розповіла, що перше вбивство вона скоїла, бо хотіла захистити дитину

– Всі гроші, які я тут отримую, відправляю своїм донечкам, – розповідає Ольга, вже вдруге засуджена. – Два строки в мене за вбивство. Перший раз я заступилася за свою дитину, і мене з чоловіком посадили до в'язниці. Мене  – на 8 років, його – на 10. Після того, як вийшла, 4 роки була на волі.  Мій чоловік вже помер. Я переїхала до Полтави, з собою привезла нового чоловіка. Ми почали жити разом, але знайомі його не сприймали всерйоз, вважали його «забитим» через те, що він з села. Чоловік мене почав в цьому звинувачувати.  Одного разу напився, наскочив на мене… Тепер я тут.

Таких історій в колонії сотні. Загалом в Надержинщинській колонії  знаходяться 525 жінок.

Фоторепортаж чекайте на нашому сайті пізніше

До теми: Полтавські засуджені грають у футбол (фото)

У Полтаві омбудсмен Лутковська розповіла, що захищатиме права журналістів

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter