Полтавські екологи переконані: така тенденція почала спостерігатися ще приблизно 7 років тому. Крім каштанів, у місті всихають дуби.


- Справа у тому, що каштани, які ростуть у місті, це не справжні каштани, які ростуть, приміром, на Кавказі, - говорить Наталія Смоляр, завідувач кафедри екології та охорони довкілля Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка, кандидат біологічних наук, доцент. – А так звані каштани, які ростуть у Полтаві, це гіркокаштан (кінський каштан).
Тому через непристосованість до умов навколишнього середовища каштани уже в червні починають в'янути, а у середині літа взагалі їх листя стає жовтого кольору і опадає.
- Каштани потерпають від паразитів, так званої каштанової молі, - резюмує Наталія Олексіївна. – Коли увечері поспостерігати за деревом, на ньому можна побачити білого метелика. Саме він й шкодить рослині. Ще одна причина поганого вигляду дерева: іржасті гриби, які уражають листя.
Нагадаємо, у Полтавській області поширився американський білий метелик, який нищить дерева. Його гусениці повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною.
Спеціаліст додає: паразити загрожують й дубам. Уже зараз у місті можна побачити дерева, листя на яких не в пору сохне й опадає. Однак чи потерпають ці дерева від одного шкідника - визначити складно.
- Боротися з проблемою можна, але це дорого й шкідливо, - каже Наталія Смоляр. –Вартісні ін'єкції для рослини шкодитимуть полтавцям, адже доведеться ними дихати. Єдиний вихід: стримувати розповсюдження шкідників, тобто збирати листя час від часу, й не спалювати його, а закопувати.
До теми - Полтава ризикує зарости амброзією
Також читайте:
У Полтаві горять дерева
У Полтаві від спеки гинуть птахи
Чому у Полтаві гинуть птахи: версія науковця