
Раніше ми писали про такий варіант, як антикваріат. Тепер розглянимо вкладання грошей в змелю.
Земля – це товар, який уже готовий і цінний сам по собі. Що ви будете робити з придбаною ділянкою далі – залежить тільки від ваших цілей. Якщо хочете просто зберегти гроші, вважайте, що ваша справа зроблена. Якщо ж ви хочете отримати від свого придбання ще більше прибутку, то тут є кілька варіантів.
Варіант 1. Купивши «сіру» – голу – ділянку землі, ви можете зайнятися її благоустроєм, провівши комунікації і зробивши зручний під’їзд. Витрати швидко окупляться: після такого доопрацювання ціни на землю автоматично зростають у декілька разів.
Варіант 2. Купити землю під вирощування сільськогосподарських культур чи будівництво, наприклад, магазину.
Варіант 3. Землю можна розмежувати і продати по частинах. Вигоди такої «роздрібної» роботи безсумнівні, так як невелика «накрутка» на кожен окремий ділянку в підсумку виливається у значну суму прибутку.
Нині ажіотажу на купівлю землі в Полтаві немає
– У Полтаві землю можна викупити у якогось власника або на земельних торгах (в міській раді), – говорить Юрій Трегубов, начальник Управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтави. – Проте нині в обласному центрі немає буму на купівлю землі, як це було, наприклад, у 2006-2007 роках. Я думаю, що це пов’язано з кризою, що давно почалась і ще, мабуть, триває.
У Полтаві сотку землі можна купити від 1 тисячі доларів (але в різних районах ціна варіюється).
Порада. При виборі та оформленні ділянки у власність, краще зверніться за допомогою до професіоналів. Це допоможе уникнути можливих юридичних зволікань, а також переконатися, в «чистоті» землі і наявності у продавця всіх документів, що підтверджують його права на цю ділянку.
Погляд юриста на інвестування в землю:
– Земля нині надто дешевшає, – зазначає юрист Ольга Бондарєва. – Цей процес продовжується. Є прогнози, що начебто ціни стануть вищими, але це тільки прогнози. Тим більш такі обіцянки давали і на минулу весну, але ціни тільки знизились на землю. По-друге, коли людина тільки вкладає в землю, але не користується цим, то часто в нашій країні з цього приводу виникають суперечки. А наша влада не захищає таку власність, доводиться йти до суду, на що потрібні великі гроші. Бо затрати йтимуть не лише на юриста чи адвоката, а й на землевпорядників. І навіть якщо землю купує добросовісна і чесна людина, то не факт, що поруч із нею буде така ж порядна людина.
До теми - В Україні збільшать податок на землю