Фоторепортаж. Дощ на Сорочинському ярмарку то напускається, то перестає, артисти співають і танцюють під потьоками.
Але знамените торжище не вмовкає і в дощову зливу. Гуде, співає, дзвенить. Торгівля вщухла: адже ті, чий товар був на відкритому просторі, змушені були накрити його. Усі чекають закінчення мряки. До речі, учора Микола Азаров на ярмарку розпрощався з грошима.
Воли, знамениті на всю Україну та за її межами, теж не охоче туляться під деревом, під дощем. Адже вони, за програмою мусять бути на святі біля великої сцени, з 10 до 14 години. Адже на великій сцені щодня відвідувачі знайомляться зі сценами із творів Миколи Гоголя та його героями.
Народні майстри не засмучуються через негоду. Віра Черняк із Полтави , майстриня народної ляльки, поділилась, що у майстрів є повір’я: дощ принесе гроші. Тож на це і сподіваються продавці-умільці.
Віра привезла на торжище своїх розмальованих котів, равликів та мотанок.
Продає від 5 гривень (за мелесеньку ляльку), а от інші вироби її коштують від 20 гривень. Ціни дівчина не піднімала, вони такі ж, які ставить на виставках-продажах у Полтаві.
Зате за місце цьогоріч треба платити близько 2,5 тисяч гривень за всі дні ярмаркування. Поки що вони із сестрою уторгували заплатити містове. Найкраще і майстрині купують котів та равликів. Представила на ярмарку свої роботи вперше. Хоч небагато вторгує, зате вона сфотографувалась із Андрієм Шевченком та Остапом Ступкою, які, до речі, були найпопулярніші на ярмарку.
Як поділився художник-різьбяр із Борисполя, він вперше і востаннє приїхав сюди в якості продавця: торгівлі немає, містове дорого. Грошей стати на території ярмарку бракує, а от за межами торгує з машини. Платить за стоянку по 15 гривень.
Дощ на руку тим, хто торгує їжею: ярмаркуючі поховались і їдять.
Про їжу на ярмарку, ціни на неї, а також чим цікаві воли та скільки платять тим, хто водить рогатих щодня на торжище читайте на сайті пізніше. До речі, на 15 годину заплановане свято сала. Тож розповісти про нього та дегустацію національного продукту обіцяю теж пізніше.
До речі, поки писався матеріал, дощ перестав накрапати.