Полтавці, які живуть по провулку Токарному, 5, вимагають ремонту своїх квартир, адже в них 30 років періодично зривають підлогу
Полтавці, які живуть по провулку Токарному, 5, вимагають ремонту своїх квартир, адже в них 30 років періодично зривають підлогу через труби, що прокладені прямо під нею.
Будинок по провулку Токарному, 5, збудований 46 років тому - особливий. У ньому немає підвалу, всі труби (каналізація, опалення та вода) прокладені під підлогою мешканців квартир першого поверху. Це 24 квартири. Нині труби в жахливому стані, часто проривають, тоді мешканцям 1 поверху доводиться викликати сантехніків, які зривають їм підлогу, аби накласти чергову латку. Люди вимагають у ЖЕДу капітального ремонту трубопроводів.
– За останні роки будинок жодного разу не ремонтувався капітально. Уже років 30 труби періодично проривають. Тоді ЖЕД зриває в квартирах людей підлогу, щоб полатати прориви. Але за багато років жодного разу ЖЕД не відшкодував збитків за зіпсоване майно жителям, – каже Валентина Яременко, мешканка будинку.
Через те, що труби в жахливому стані, у квартирах на 1 поверсі постійно стоїть нестерпний запах каналізації. Щойно люди знімають з підлоги килим – звідти вилітають комарі та мошка.
Ганна Попова живе в квартирі №41 на 1-му поверсі. Жінка говорить, що за ці роки люди скаржилися багато разів в ЖЕД, ходили до начальника управління житлово-комунального господарства міста, писали листи меру, міністру. Все безрезультатно.
– Я живу, як на атомній бомбі, бо в коридорі моєї квартири знаходиться розподільний вузол, від якого йдуть труби до всіх інших кватир. Через величезний напір труби часто прориває, по декілька разів на рік доводиться викликати сантехніків, щоб полатали чергову діру в трубі, – каже крізь сльози Ганна Попова.
Минулого року восени представники ЖЕДу скликали збори мешканців і повідомили, що на ремонт труб у будинку виділили кошти. Але хто і яку суму виділив, не розказали.
– Із ремонтом затягли аж до початку опалювального сезону. 14 жовтня прийшли з ЖЕДу і сказали, що готові ремонтувати труби. Але люди побоялися, що залишаться в холод із розкритою підлогою, без опалення та води, тому дехто відмовився від осіннього ремонту. У ЖЕДі заспокоїли, сказали, що почнуть робити ремонт навесні, гроші відкладуть. Але вже закінчується літо, а ми й досі зі старими трубами, – бідкається Валентина Іванівна.
Заміна труб у будинку коштуватиме 159 тисяч гривень
Саме стільки нарахували комунальники і внесли цю суму до «Програми розвитку житлово-комунального господарства на 2012 рік», яку затвердили депутати на сесії міської ради 30 січня. Ця сума покриє витрати на заміну мережі опалення будинку, труб із холодною та гарячою водою. У профільному управлінні міськвиконкому запевняють: гроші є, і роботи готові розпочати ледь не з наступного тижня, аби на те була згода всіх мешканців будинку. Причина затримки – кілька квартир не хочуть, аби комунікації у їхніх квартирах чіпали взагалі. Бо сумою 159 тисяч гривень не передбачена заміна у помешканні підлоги, зіпсованої після ремонту труб.
– Справа у тому, що на сьогодні кілька мешканців будинку не погоджуються на такий ремонт: люди на перших поверхах хочуть, щоб окрім труб їм замінили ще й пошкоджену після робіт підлогу. Але виділених грошей на це не вистачить. Заміну мереж у будинку частково робити не можна, тому й ніяк не розпочнемо без доступу до всіх квартир, – повідомила Наталія Новак, головний спеціаліст відділу капітального ремонту управління ЖКГ Полтави.
– Ми написали заяву в ЖЕД та зібрали підписи з усіх квартир. Ми погоджуємося відкрити квартири для сантехніків лише за умови відновлення підлоги. Розумієте, в когось старі дошки на підлозі, а в іншого підлога покрита ламінатом. Люди зробили ремонти, хто їм відшкодує ці гроші? – коментує Валентина Яременко.
– Ті, хто мешкає на верхніх поверхах, готові самі заплатити столяру. Проте жоден столяр не хоче приступати до роботи без гарантій чи якогось офіційного договору. Тому мешканці хочуть, щоб ЖЕД уклав договір зі столяром, – каже Михайло Петрович, мешканець 3 квартири.
ЖЕД готовий відремонтувати труби, але не підлогу
У ЖЕДі №2, куди надходять комунальні платежі від жителів будинку по провулку Токарному, 5, із заміною підлоги теж допомогти не можуть. Там пояснюють: у тарифах, які сплачують їм люди, немає відрахувань на столярні роботи. Відтак у штатному розкладі установи немає такої посади як тесля.
– Якщо у тарифах немає таких видів робіт, ЖЕО ніяк не може їх виконувати, – говорить Олена Полуницька, начальник по роботі зі зверненнями громадян ЖЕД № 2. – Укласти договір чи виступити посередником у цьому питанні ми теж не маємо на те юридичних підстав. Працівники, які заключають із людьми договір про настил підлоги у приватному порядку, мають самі нести відповідальність за роботу, яку вони виконують. ЖЕД до цього вже не має жодного стосунку.
Погляд юриста на ситуацію
Прокоментувати ситуацію «Коло» попросило Андрія Осадчого, юриста.
– За правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій, після завершення ремонтних робіт інженерних мереж необхідно привести у належний стан зіпсований благоустрій території або будинку, – коментує Андрій Осадчий. – Ще у 2009 році Кабінет Міністрів прийняв постанову, за якою виконавець (ЖЕД) зобов’язаний відшкодовувати споживачеві збитки, завдані його майну та приміщенню, шкоду, заподіяну життю чи здоров’ю споживача внаслідок ненадання послуг або надання послуг неналежної якості. Тобто ЖЕД зобов’язаний відшкодувати завдані збитки, у даному випадку – ремонт підлоги. Але якщо мешканці будинку письмово напишуть, що погоджуються на ремонт без заміни підлоги, то ЖЕД матиме повне право зробити лише труби.
До теми:Полтавці бояться залишитися без підлоги після ремонту ЖЕДа
Показати коментарі