Через що Хрущов (перший секретар КПРС 1953–1964) назвав її незрозумілою для народу і рекомендував замінити.
До речі, нині цей пам'ятник використовують як гірку
Нагадуємо, що до 69-ї річниці визволення Полтави від фашистських загарбників та Дня міста редакція «Коло» підготувала спецтему. На нашому сайті читайте цікаві історії про полтавські пам’ятники в повоєнні роки.
Скульптор Іван Кавалерідзе в 1925-1926 роках створив цю композицію у вигляді скелястого кургану, з якого виростає могутня постать Кобзаря. Та під час війни пам’ятник спотворили фашисти. Навіть через десять років після війни, його верхню частину розбили. Замість руки сторчав оголений арматурний стержень. Пошкоджена була і голова монумента.
Микита Хрущов під час візиту до Полтави у жовтні 1947 року, побачивши пам’ятник Шевченку, відмітив, що він незрозумілий народу. Спочатку він говорив, що його не потрібно реставрувати, а залишити як пам’ятник вандалізму фашистів. А потім додав:
- Батько українського народу заслужив, щоб у Полтаві йому поставили новий пам'ятник з бронзи, наприклад такий, як у Києві, - промовив тоді Микита Сергійович.
Але тодішнє місцеве керівництво довго не дозволяло привести до ладу напівзруйнований пам'ятник Шевченку. Тільки в кінці п'ятдесятих, коли змінилися не тільки секретарі обкому, один з нових керівників влаштував рознос міській владі за пошкоджений пам'ятник.
Чи тайте також:
- Спецтема: У Полтаві п’єдестал для пам’ятника Сталіну створювали з каналізаційних кілець
- Спецтема: Пам’ятник Петру І від фашистів ховав двірник Полтавського краєзнавчого музею
Під час війни фашисти спотворили скульптуру Тараса Шевченка.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter