У Полтаві перевіряли, в яких умовах живуть засуджені у слідчому ізоляторі.
Умови перебування засуджених, якість харчування, медичного обслуговування у Полтавському слідчому ізоляторі показували сьогодні журналістам. Ще - медичну частину, навчальні класи, спортивну залу, кімнату матері та дитини, кімнату психологічного розвантаження. "Екскурсія" тривала трохи більше години.
До теми - раніше журналістам показували жіночу колонію.
З собою на територію СІЗО дозволялося брати мінімум речей, лише необхідне журналістське «знаряддя»: фотоапарат, камеру, диктофон. Охорона слідчого ізолятора, якої було навіть більше, аніж журналістів та представників Київської районної ради у місті (саме ця рада й проводила запланований виїзд-огляд) – слідкувала за порядком та повідомляла, куди можна йти, що дозволено фотографувати, а що - під забороною.
До теми - як засуджені грають у шахи - фоторепортаж. Також пропонуємо пригадати, як полтавські в'язні готувалися до Євро-2012 (фоторепортаж).
Скарг не мають – говорили в один голос засуджені
Журналістам показали камери утримання, в яких перебувають засуджені за різного типу тяжкості злочини. Здебільшого це були пусті кімнати. Ту, в якій були засуджені, показали лише одну. Керівництво СІЗО та Микола Ісаєв, керівник управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області запитували, чи мають вони якісь скарги й чи все засуджених у слідчому ізоляторі влаштовує. Останні, вишикувавшись перед начальством, в один голос відповідали, що умови хороші і скарг ніяких не мають. Поспілкуватися із засудженими було проблематично, журналістів швидко вивели з кімнати, мовляв, замало часу, а потрібно встигнути показати багато.
У СІЗО пишаються хлібом, який випікають самі
Журналістам показали кухню, на якій готують страви для засуджених. У раціоні – гарячі страви, каші, салати. Хліб випікають свій, кажуть, що він нічим не відрізняється від магазинного.
Кімната матері та дитини
Цю кімнату облаштували у СІЗО влітку цього року. У ній є все необхідне, зауважують пенітенціарії: чайник для нагрівання гарячої води, іграшки, постіль та навіть книги.
Кімната психічного розвантаження
Виглядає дуже затишно – диван, кімнатні квіти, акваріум з рибками. Тут працює психолог, якому найчастіше, за словами працівників СІЗО, доводиться працювати з людьми, котрі мають проблеми депресивного стану.
Крім того, журналістам показали кімнату, у якій навчаються неповнолітні засуджені.
Також читайте:
У Полтаві засуджені готують вулиці до свят (фото та відео)
Полтавські підлітки, засуджені до покарань, слухали у підвалі церкви лекцію
У Полтаві засудженим дітям влаштували сеанс іпотерапії. Фоторепортаж