Сухість та втома очей – ці симптоми часто відчувають не лише люди, які користуються контактними лінзами, а й ті, хто проблем із зором не має. Такий дискомфорт сигналізує про можливу загрозу синдрому сухого ока.
Симптоми: зуд; постійно течуть сльози; почервоніння; набряки.
Чимало з тих, хто має подібні симптоми, і не підозрює про наявність синдрому сухого ока. При цьому постійно скаржиться на відчуття, ніби у очі потрапив пісок. Ці симптоми можуть призвести до серйозних наслідків, якщо не звертати на них уваги. Тому, виявивши їх у себе, не варто зволікати із консультацією медика.
Причини:
- робота за комп'ютером;
- безперервне читання, особливо при поганому освітленні;
- водіння автомобіля (адже водій напружує очі).
Спровокувати синдром сухого ока може й постійне перебування у приміщенні з кондиціонером, яке не провітрюється. Неправильно підібрані контактні лінзи теж можуть стати причиною.
До теми: як підібрати окуляри та контактні лінзи, не нашкодивши очам.
- У світі на синдром сухого ока страждають до 18 % людей, - говорить Галина Дрожжина, доктор медичних наук, професор, завідуюча відділенням патології роговиці Інституту глазних хвороб і тканевої терапії імені Філатова АМН України. – В Україні ж такий синдром діагностують у 12% людей, які мають хвороби офтальмологічного профілю у віці до 40 років та більше 67% (пацієнти старші 50 років). Таке захворювання можна назвати новою проблемою сучасності, адже кілька десятків років тому подібної проблема не була так поширена, як зараз.
Боротьба з сухістю очей: поради лікаря
Найперше, що потрібно зробити - це нормалізувати спосіб життя. Варто зменшити навантаження на очі, систематично робити гімнастику для очей, тобто влаштовувати «перерву» очам. Також Галина Дрожжина радить пити щодня не менше 1,5 літрів рідини (вода, сік, компоти). У списку порад – постійне провітрювання кімнати чи офісу, адже якщо свіжого повітря недостатньо, то очі швидше втомлюються, а отже, ризик «отримати» синдром сухого ока збільшується. Час від часу можна користуватися препаратом штучної сльози. Його можна купити у аптеці, але перед використанням слід проконсультуватися з лікарем. Лікування цього захворювання також призначати має лише лікар, не варто купувати препарати, навіть якщо якщо вам їх радять рідні чи знайомі.
До теми: нова гаряча лінія у Полтаві - можна поскаржитись на недугу чи лікарів.
Дослідження: зазвичай люди моргають 10-15 раз за хвилину. При читанні частота моргання падає до 53% (це 6 раз на хвилину). При роботі за комп’ютером і при водінні автомобіля ми моргаємо всього 4 рази на хвилину, при цьому частото та моргання падає на 68%.
- Чим менше ми моргаємо і чим сухіше повітря навколо нас, тим більш інтенсивно потоншується сльозова плівка, відбувається випаровування сльозової рідини, - говорить Галина Дрожжина. – А це у свою чергу призводить до утворення сухих плям, поверхня очей стає незахищеною, вразливою. Нерадісним результатом цього стає синдром сухого ока.
Синдром сухого ока: хто у групі ризику
Люди, які поводять за монітором комп'ютера більше 6 годин на день – у групі ризику. А також люди похилого віку; ті, хто хворіє на цукровий діабет, має захворювання щитовидної залози та порушення гормональної системи.
Також читайте:
З Нового року в Україні може початися дефіцит ліків
Поради лікаря: чим вітамінізувати себе взимку