Полтавським скейтерам, ВМХерам та роллерам нема де тренуватися, вони ініціювали кампанію по збору підписів, щоб побудувати скейт-парк.
Читайте також: Полтавці, запускаючи ліхтарики, бажали продовження канікул, народити дитину та новий скейт-парк
Полтавцям потрібний скейт-парк
Полтавські екстремали вже давно говорять про скейт-парк, але досі все закінчувалося розмовами. Тепер же райдери вирішили збирати підписи для будівництва скейт-парку в місті. А вже потім з цією ініціативою планують звернутися до міської влади, аби та допомогла з реалізацією їхньої ідеї.
- Дуже б хотілося, щоб мерія підтримала нашу ідею і побудувала якісний скейт-парк, - розповідає Максим Литовченко, один з ініціаторів. – У Полтаві уже був один скейт-парк, на нього виділили достатній бюджет, щоб зробити його якісним, але, як зазвичай буває, зробили з поганого матеріалу, який швидко зламався, а гроші кудить пішли.
Бланки для підписів залишили у вело-магазинах та деяких магазинах одягу. Під своєю ідеєю організатори вже зібрали 169 підписів.
ВМХ, скейт, ролики – це не лише спорт, а й дуже цікава розвага та змагання
- Сама ідея розвитку цього спорту несе у собі задум здорового образу життя, щоб не клеяти дурня і вживати алкоголь, можна займатися спортом, - розповідає Максим. - А оскільки нема спеціального обладнання у багатьох людей на початковому етапі зникає інтерес.
Спотсмени ж у першу чергу змагаються із собою. Вони змушують поборити страх перед чимось новим і досягти того, що на перший погляд може здатися неможливим.
А доки райдери їздять тренуватися в інші міста
Старий скейт-парк, який був за сценою Співочого поля, не працює вже кілька років.
- Поганий асфальт потріскався, а конструкції розібрали та вкрали, - говорить Максим Литовченко. – Деякі спалили, залізну арматуру всю зрізали та вкрали.
Проте райдери не сидять на місці та облаштовують імітацію спеціального обладнання із підручних засобів.
Збираються вони на закинутій території воєнної бази, де в хід йдуть зруйновані ангари та будівлі. Також є побудовані так звані «дьорти» - радіусні земляні насипи, котрі розташовані у різних частинах міста, найбільші з них на Подолі, Леваді, Половках та в Горбанівці.
- Але все це не можна порівняти з нормальними фігурами, тому їздимо у Харков, Київ та інші міста, де вже є гарні скейт-парки, - розповідає Максим.
Полтавці хочуть критий скейт-парк, не гірший ніж у столиці
Як говорять самі райдери для того, щоб освоювати більш складні та цікаві трюки, їм потрібна площа зі спеціально підготовленим обладнанням.
Аби новий скейт-парк не спіткала доля попереднього, вони проситимуть у мерії побудувати критий парк, на зразок такого, що нещодавно відкрився у Києві.
У якому місці він має з’явитися, їм байдуже. Головне, щоб скейт-парк побудували. А у своїх починаннях вони хочуть заручитися допомогою їхнього колеги по захопленню із Кривого Рогу, який тільки в своєму місті домігся будівництва 4 скейт-парків.