До теми - Як носити і пов’язувати шарф стильно – поради та відео
Порада перша – добре висипайтеся
Узимку, коли природа засинає, а дні стають короткими, наш організм теж вимагає більше годин для сну. Якщо 6 – 7 годин влітку цілком вистачало, щоб відчувати себе бадьорим, взимку таке недосипання загрожує ослабленням захисних сил організму. Як наслідок – змарніле обличчя, мішки під очима. Тому косметологи радять взяти собі за правило – спати взимку не менше 9 годин на добу.
Порада друга – харчуйтеся правильно
Влітку добре – випив склянку соку або з’їв кілька фруктів та свіжих овочів – і наївся. Для зими таке харчування не підходить. Основне правило зимової їжі – вона повинна бути теплою, регулярною та досить калорійною. Для того щоб зігрітися взимку нашому організму потрібне добре «паливо»: м’ясо, риба, молочні продукти, овочі. Зимові фрукти містять мало вітамінів, тому краще віддати перевагу коренеплодіам і цитрусовим. Сніданок та обід повинні бути ситними. А от замість вечері можна пити соки, краще свіжовижаті, або кефір.
Дотримуйтесь також режим пиття. Дієтологи рекомендують пити не менше півтора літра води на добу. У морози бажано, щоб вода була злегка теплою. Вода виводить токсини з організму і допомагає упоратися з травленням.
Не пийте на вулиці і не вживайте гарячі напої перед виходом з приміщення.
Теплий трав’яний (з ромашки, липи, чебрецю) чай з кількома шматочками імбиру, лимону та ложкою меду – відмінний зігріваючий та профілактичний засіб від застуд.
Порада третя – ретельно доглядайте за волоссям
Зима для волосся – справжній стрес: постійний перепад температури, сухе або надмірно вологе повітря, головні убори – все це ніяк не сприяє красі й здоров’ю локонів. Для того, щоб волосся взимку не було тьмяним та сухим згадайте старий метод наших мам і бабусь: візьміть у руки гребінець і розчісуйте волосся по кілька разів в кожну з чотирьох сторін. Ці прості рухи підсилюють кровопостачання і живлення волосяних цибулин.
– Сухе волосся взимку порятує картопля в «мундирі» та сметана (картопляна маска).
Потрібно зварити 3 – 4 невеликих картоплини в «мундирі», очистити, розім’яти в керамічному посуді, додати 2 столові ложки вершків або сметани і ретельно все перемішати. Перед тим, як мити голову, розділіть волосся на пасма, і отриману масу нанесіть на корені, а також по всій довжині волосся. Накрийте голову плівкою, а зверху пов’яжіть махровий рушник, і протримайте так 30 хвилин. Потім вимийте голову, як звичайно. Після миття прополосніть її слабким розчином лимонної кислоти або яблучного оцту – приблизно 1 чайна ложка на 5 літрів води.
– Картопляні маски для жирного волосся.
Щоб зменшити активність сальних залоз, не мийте голову гарячою водою і не сушіть гарячим феном. Для жирного волосся підійде, як і для сухого, картопляна маска, тільки із сирої бульби. Вимийте як слід кілька картоплин, натріть їх на дрібній тертці, не очищаючи. Додайте збитий білок яйця і столову ложку меду, перемішайте. Потім додайте трохи солі, і ретельно перемішайте ще раз. Далі дійте так само, як і з сухими волоссям, але маску тримайте 20 хвилин, а потім вимийте голову шампунем. Додайте у воду столову ложку яблучного оцту і промийте волосся.
– Зимовий догляд за змішаним типом волосся
Змішаний тип волосся страждає взимку більше за інші типи: корені стають жирними, а кінці пересихають. Спробуйте поєднувати засоби для різних типів волосся: шампунь візьміть для жирного, а кондиціонер – для сухого.
Порада четверта – робіть зарядку та гуляйте на свіжому повітрі
Чимало фізичних вправ узимку можна виконувати у приміщенні, приміром, добре в холодну пору року записатися на рухливі заняття: аеробіку, фітнес чи навіть танці. Завдяки цьому ви підтримуватиме своє тіло у формі та будете бадьорими. Якщо фінанси чи якісь інші причини, не дозволяють ходити на заняття, можна займатися фізкультурою вдома. Користі для організму від цього буде неменше. Проводьте також час на свіжому повітрі. Свіже повітря заряджає енергією, робить організм стійкішим до різноманітних вірусів.
Читайте також - У Полтаві втретє обиратимуть «Королеву Полтавщини» (фото)
Порада п’ята – зволожуйте шкіру поживним кремом
Щодня зволожуйте вашу шкіру – холод, як і сонце, може нашкодити їй, а опалення в приміщенні може зруйнувати водний баланс шкіри. Важливо взимку користуватися жирними поживними кремами. Особливу увагу приділіть губам, вони найбільше страждають взимку. Не облизуйте губи на вулиці, використовуйте пом’якшувальні бальзами, змініть легкий блиск на водній основі на жирну помаду, яка буде захищати вуста від холоду та вітру.
Порада шоста – робіть маски для обличчя та шиї з підручних матеріалів
Тримати шкіру обличчя в тонусі можна завдяки натуральним маскам. Їх можна приготувати вдома з підручних інгредієнтів. Принцип, за яким готуються натуральні маски: шкіру необхідно зволожити, підживити, очистити і не допустити запалення.
Наносити натуральні маски на обличчя взимку не можна перед самим виходом на вулицю. Потрібно наносити маску за півгодини до виходу з дому, не пізніше.
Живильний маска для обличчя з лимону та вівсянки
Сік з одного лимону середнього розміру змішайте зі свіжими густими вершками, краще домашніми. Додайте яєчний жовток, кілька крапель спирту (саліцилової кислоти), 2 – 3 столові ложки вівсяних пластівців. Маску слід нанести на шкіру обличчя та шиї на півгодини, а потім змити теплою водою.
Домашній живильний крем з хурми та масла
Хурма не тільки дуже смачна і корисна для організму, вона ще й цінний продукт, з якого роблять натуральні маски та креми. Зніміть з плода шкірку, вийміть кісточки, перетворіть її на кашку. Змішайте її зі 100 грамами вершкового масла (розм’яклого), 1 жовтком і столовою ложкою засахареного меду. Отримаєте корисний засіб, який можна використовувати в якості крему. А якщо додати до цього складу трохи манної каші, то загусла суміш буде чудовою у якості маски для обличчя.
Киснева маска з моркви та олії
Маски з моркви сприяють живленню шкіри, насичують її корисними речовинами. Натерту моркву змішують з кількома крпалинами оливкової олії і додають ложку жирної сметани. Перемішайте все, залиште на п’ять-десять хвилин для насичення киснем. Потім нанесіть на обличчя і потримайте хвилин двадцять.
Зволожувальна маска з бананів
Бананові маски зволожують, живлять і тонізують шкіру обличчя. Банан слід очистити від шкірки, розім’яти в кашку. Додати в неї лимонний сік (з 1 лимону) і краплю олії, найкраще оливкової. Маска наноситься на обличчя на тридцять хвилин, а потім змивається водою. Потім обличчя слід протерти лосьйоном, бажано без вмісту спирту.
Порада сьома – ретельно доглядайте за руками
У холодну пору року наші руки страждають чи не найбільше. Перш за все, взимку необхідно завжди надягати рукавички. Шкіру рук важливо зволожувати кремом від пересихання. Двічі на тиждень можна робити пом’якшувальну і живильну маску для рук: збийте один жовток і десертну ложку меду, додайте подрібнені вівсяні пластівці. Цією сумішшю промасажуйте руки протягом 10 хвилин, після чого маску потрібно змити контрастним душем і нанести на шкіру рук рослинну олію.
Якщо на вулиці руки відразу червоніють, і почервоніння довго не проходить – це свідчить про слабкий кровообіг. У такому разі допоможуть контрастні ванни: у дві миски налийте воду, в одну – гарячу, в іншу – холодну, і опускайте руки по черзі в кожну з них на декілька секунд, не менше 15 разів. Замість гарячої води можна використовувати відвар кропиви, а замість холодної – відвар дубової кори. Почервонілим рукам також допоможе компрес з розім’ятого капустяного листа: його потрібно обернути навколо кистей і надіти рукавиці, потримати так півгодини. Інший засіб: суміш кавової гущі і сметани нанести на руки, промасажувати, потім змити.
Пізньої осені і взимку краще мити руки рідким м’яким милом, а протягом дня змащувати кремом не менше трьох разів.
Підготувала Ольга Правденко