Всесвітньовідомий архітектор привіз до Полтави свою фотовиставку (+фото)

Новини
Ольга Матвієнко10 січня 2013 о 18:221790 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Всесвітньовідомий архітектор привіз до Полтави свою фотовиставку (+фото)
Фотовиставку під назвою «Sepia» («Сепія») привіз до Полтави відомий в Україні та світі архітектор Юрій Пісковський.


На третьому поверсі ДП «Державного проектного інституту містобудування «Міськбудпроект» результати 30-літньої мандрівки країнами світу, із яких автор привіз сотні фотографій. На них намагався зберегти архітектурні пам’ятки різних часів та народів. Експозиція складається із більше ніж 70 робіт. Загалом їх у колекції Юрія Івановича кілька тисяч.

– Я збирав фото близько 15 років. Тут є навіть роботи 1978 року. Оформлення зайняло близько 3 років, бо справа ця доволі затратна, - розповідає автор. – Фотографувати почавтоді, коли часто їздив у відрядження і зрозумів, що більшість людей цього не побачать.

Читайте також про фотовиставку спортивного клубу інвалідів, яку нещодавно презентували в Полтаві (+фото)

Оформлена виставка також із особливим чуттям архітектора. Фото розміщені в рамах та роздруковані у форматах, які відповідають правилам «золотого січення» (рами 55х55 см, 89х35 см тощо.). За словами Юрія Пісковського, таке оформлення частково забезпечило успіх експозиції. Відгуки полтавців, які прийшли на відкриття, дійсно схвальні. І колег, і профейсійних фотографів вражало бачення простору, об’єктів у кадрі, вміння зробити фото, на якому гармонійно зображені старовинні або новітні споруди, люди, квіти, пейзажі. Митець розповів, що багато цих фотографій вимагали чималої витримки від нього. Наприклад, щоб сфотографувати пам’ятку без людей (а туристи часто купчаться біля історичних будівель), доводилося робити до 20 знімків, чекати, через що часто відставав від групи.



Кольорове вирішення своїх робіт – сепію (редувато-сіра монохромність) – Юрій Іванович обрав не випадково:

– У палітрі художників цей колір – це колір землі. Усе в цьому світі дає земля: дерева, квіти – найдивовижніше, що є в цьому світі, будинки. Колір на фотографії може дуже часто завадити. А от монохромне зображення допопмагає почачити деталі.

Пояснити свою любов до архітектури Юрію Пісковському складно. Каже, що так розпорядилася доля. Проте кількість почесних звань у цій царині підтрерджують відданість справі – Срібна медаль ООН, професор Міжнародної академії архітектури, почесний академік Української академії архітектури. Улюбленій справі присвятив більше пів століття, певний час обіймав посаду головного архітектора міста Києва. Проте встиг долучитися до творення архітектурного простору в багатьох містах України. Наприклад, після пожежі в Рівному брав участь у реконструкції міського театру.

До теми: У полтавській галереї мистецтв презентували виставку присвячену колишньому міському голові Анатолію Кукобі

Улюбленої роботи із представлених на виставці або із тих, що залишилися вдома назвати не може.

– Це так само, якби у батьків запитали, яка із багатьох ваша улюблена дитина. Про кожну із цих фотографій я можу багато розповісти. Вони – результ числених мандрівок, – говорить Юрій Іванович.

Екпозиція в Полтаві стала ювілейною – десятою. До цього світлини побували в 9 обласних центрах – Києві, Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Житомирі, Рівному, Хмельницькому, Черкасах, Кіровограді. Споглядатимуть скарби світової архітектури полтавці протягом місяця