Одна з найвлучніших бомбардирів жіночого футзалу живе в Полтаві

Спорт
Олег Дубина23 січня 2013 о 12:151232 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Валерія Єрмоленко (фото з архіву команди "Ніка-ПНПУ")Валерія Єрмоленко стала найкращим бомбардиром міжнародного футзального турніру в Сумах.


Дівчина грає за полтавську команду «Ніка – ПНПУ», що вважається однією з найсильніших жіночих футзальних команд в Україні.

Шлях до чемпіонства у міні-футболі – через бальні танці

Валерія Єрмоленко, яка виступає за місцеву «Ніку – ПНПУ», у минулому сезоні забила у ворота суперниць 20 м’ячів, ставши четвертою у перегонах кращих бомбардирів країни, а на останньому міжнародному турнірі, який пройшов у Сумах, полтавка взагалі стала найкращим бомбардиром турніру. Про те, як  дівчина захопилась міні-футболом, розповіла «Колу».

– Мій шлях до футзалу розпочався зі... спортивних бальних танців. Плаття, стрази, пір’я ... Партнер «в метелику» ... Для загартовування почала відвідувати басейн. Навіть отримала ІІ дорослий розряд з плавання. У вільний час грала у дворі з м’ячем, який тихцем брала у старшого брата. Мене відразу оточували місцеві хлопці, і ми із задоволенням грали у футбол. Минуло декілька років, поки всі мої інші захоплення не були витіснені одним – футбольним м’ячем.

У той час у батьківських знайомих донька грала в «Ніці». І я вперше від них почула про існування жіночої футзальної команди, та ще й до того ж вже прославленої. Як прийшла перший раз на гру, та так і залишилася у футзалі. Інколи навідували думки, що, може, було б краще футбол обрати, але з іншого боку про свій вибір не жалкую. Батьки, які раніше також займалися спортом, завжди підтримували мій вибір та й зараз намагаються приходити на кожну гру команди.

Майбутня спортсменка почала тренуватися у 13 років, однак поки зі старшою віковою групою, тому що у своїй  було набрано замало дівчат – команда не набиралась.  Згодом тренери полтавської команди Ольга Сергіївна та Сергій Григорович Ягодкіни побачили в молодій футзалістці потенціал та взяли до своєї команди. Саме цих спеціалістів Валерія вважає своїми першими тренерами.

– Ольга Сергіївна та Сергій Григорович зробили багато чого для становлення мене як спортсменки. Для Сергія Григоровича важливі тренування, а ось Ольга Сергіївна, крім тренувань, велику увагу приділяла психологічній роботі з кожним гравцем команди, більше розуміла наші ситуації, допомагала нам як могла.Футзал приваблює динамічністюНайпам’ятнішою своєю грою спортсменка вважає гру, коли її вперше  випустили на майданчик у матчі зі старшими дівчатами. Гра проходила в Черкасах, і саме в цій грі полтавка забила суперницям три м’ячі. У подальшому спортсменка потрапила в основу команди.

– Футзал приваблює мене динамічною грою, командним духом, забитими м’ячами та емоціями. Велике значення в цій грі має здатність спортсменки швидко оцінювати ситуацію на полі, тримати в полі зору кожного гравця команди, вибрати з всіляких варіантів єдиний правильний тактичний хід.

Що ж стосується повсякденного життя, то тут, на думку спортсменки, кожна дівчина все вирішує сама.

– Футзал можна вважати суто чоловічим і підозріло чекати від жінок, що займаються цим видом спорту, простоти в одязі, грубуватості в спілкуванні та невисокий рівень інтелекту. Однак, кожна спортсменка вибирає свій спосіб життя. Практично весь юнацький склад «Ніки» – дівчата, які отримують або вже мають вищу освіту. Що стосується зовнішнього вигляду, то дехто віддає перевагу спортивному одягу. Я ж у звичайному житті дуже люблю красиве взуття на високому каблуці та ефектний одяг.

Нині спортсменка посилено тренується, адже саме зараз у «Ніки» тренування кожного дня. На жаль, не завжди є можливість тренуватися в залі. Якщо спортивний зал зайнятий, то дівчата стрибають…по сходинках та бігають по балкону, на якому під час ігор розташовуються глядачі.

Довідка «Кола»

Валерія Єрмоленко – студентка технічного університету імені Ю. Кондратюка. Отримує освіту фінансиста. Але грає за клуб педагогічного вишу.

Десять здобутих золотих нагород полтавського клубу «Ніка – ПНПУ» – це рекорд, який як мінімум у найближчі роки не буде побитий.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter