Полтавці розповіли, якими методами лікують застуду

Новини
Ольга Матвієнко28 січня 2013 о 18:181295 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці розповіли, якими методами лікують застуду
Полтавці розповіли журналістам "Кола", яким методам надають перевагу, і як обирають ліки в аптеках, коли хворіють на сезонну недугу - застуду.
Адже аптеки зараз рясніють безліччю препаратів різного призначення, із вигадливими назвами, діючими речовинами. Різниться і ціна на "чудо"-ліки. Більшість закордонних дорогих препаратів мають дешевші аналоги вітчизняного виробництва.

Фото Олега Дубини








































































Катерина Володимирівна

Грип проходить приблизно за 7 днів. Якщо його не запускати, то він пройде і якщо до лікаря піти, і якщо лікуватися самому вдома, пити чаї. Є вдома мед, молоко, калина – цим користуємося. Якщо сильно погано – пішов купив ліки в аптеці, щоб знизити симптоми. Змішані методи можна використовувати. Але, чесно сказати, коли застуджуюся, то до лікаря з такими дрібницями не ходжу, намагаюся уникати їх.
Сергій (без фото)

Переважно лікуюся сам. Це домашнє лікування. Більше води пити, добре пропотіти під ковдрою – ось і все. Це якщо вже температура за 40º, тоді вже доводиться пити жарознижуючі. Гарна річ – загартовування, контрастний душ, щоб взагалі не хворіти. Загартовування і вживання часнику з цибулею попереджає хворобу, тому я вже кілька років на застуду не хворію взагалі.
Віктор Сергійович

Лікуюся вдома народними методами. У такий період часник і цибуля – це постійно. А потім по-різному буває. Є в мене збір трав – цвіт гречки, чебрецю, липи, малини. Такі чаї п’ю. Коли ж доводиться до лікаря піти, то намагаюся слідувати його рецептові. Де ж там передирати, якщо прижало. Лише в деяких випадках, якщо різниця в ціні більша, ніж на п’ять гривень, то беру дешевший препарат, який фармацевт порадить.
Віктор

Купую ліки і сам лікуюся, трави теж п’ю. Я вже знаю, чим можна лікуватися. Якщо ж лікар виписав рецепт, то можу підкорегувати його, особливо тоді, коли ліки надто дорогі. Купую дешеві або просто обходжуся без них.
Людмила Семенівна

Лікуюся вдома. Постійно їм цибулю і часник. Коли вже дуже припікає, то п’ю антибіотики. Іду в аптеку сама, а якщо дуже зле, то викликаю лікаря. У ліках не дуже розбираюся, тому п’ю, що пропишуть тоді.
Олександр Петрович

Народним методом лікуюся: 250 на душу, пропотів і 2-3 дні – я здоровий. Але буває, що і в аптеку доводиться ходити, тоді дружина ходить.
Наталія

Я взагалі не хворію. Не можу це пояснити нічим, крім того, що я людина віруюча. Нічим не поясню. Тим більше, що я приїхала із далекосхідного регіону. Там ніколи не хворіла і тут не хворію. Мене абсолютно дивує і обурює, що молодь зараз настільки слабка. Це і від того, що хімії різної багато ковтаєте: кола, чіспи, чупа-чупси – усе це відбирає імунітет.
Віра Петрівна

Більше лікуюся вдома. Коли тільки допече, то йдемо до лікаря. Купуємо в аптеці ліки, народними методами, різнотрав’ям також лікуємося.

Тетяна

Вдома народними методами лікуюся. Дуже багато в мене засобів. Цитрусові їмо, часнику багато. Щоб не хворіти взагалі, і дійсно хворіємо рідко, загартовуюся. Кожного ранку фізичні вправи обов’язково. Влітку не багато на себе одягаю, гуляю дендропарком, веду здоровий спосіб життя взагалі.
Іван

Лікуюся народними методами. В основному чаї з трав – липа, малина. Це – найпоширеніші методи. Щоб не хворіти, звичайно ж загартовуюся. Найкраще загартування – тяжка праця. Оскільки я мешкаю в селі, то праці вистачає і це теж підтримує здоров’я. Коли все ж лікарі виписують щось, то консультуюся в аптеці, бо там люди теж з освітою. Бо часто лікарі можуть виписати багато препаратів, схожих за дією. Купую, які порадив фармацевт, дешевші зазвичай.
Марія

У жодному разі не ходжу до лікаря. Вдома лікуюся пігулками. Трав’яні препарати теж аптечні купуємо вже в пігулках. Спеціально не загартовуюся, бо в мене хороший імунітет ще з радянських часів. Взагалі останнім часом мало хворію. Роки два вже не хворіла на застуду зовсім.

Наталія

Вдома лікуюся. Більше п’ю рідини, трави від кашлю. Зазвичай ті, які влітку сама заготувала. Малину також заготовляю свіжу, перетерту із цукром. Загартовуватися не вистачає часу і чомусь я побоююся це робити.
Ігор

Коли хворію, то, перш за все, дотримуюся постільного режиму. Народній медицині віддаю перевагу. Найперше – пити багато рідини. Мама в мене займається травами, то лікуємося трав’яними чаями, настоянками. Коли дуже припікає, то в аптеку можемо сходити. Тоді купуємо перевірені ліки – аспірин, колдрекс. Це вже коли висока температура. Не купуємо також дуже дорогих ліків.
Наталія Іванівна

Сама купую ліки і лікуюся вдома, травами не нехтую. Часто похід до лікаря для пенсіонера може дуже дорого коштувати. Вони часто виписують ліки, які не по кишені пенсіонерові. Особливо засмутилася, коли почула, що пенсіонерів позбавлять можливості купувати дешеві ліки. Для того, щоб в аптеці знати, що купити дешевше, попросила хрещеника  роздрукувати мені список відповідників з комп’ютеру. Коли лікар щось виписує, то я сідаю і звіряю з цим списком. Намагаюся купувати українські ліки. Вони і дешевші, і я їм більше довіряю. Думаю, що ліки, які завозять, не завжди якісні.
Тетяна

Народними методами лікуюся, травами, багато води п’ю. Загартовуюся – ходжу по снігу босою. На застуду дуже давно не хворіла. Єдине, що зараз мучить – гіпертонія. Але і з нею борюся.
Марина

Лікуюся переважно чаєм з медом. За кілька днів постільного режиму і такого лікування застуда проходить. Якщо ж хвороба супроводжується більш складними симптомами – сильним кашлем, нежитем, наприклад, – то доводиться йти в аптеку. До лікарів не ходжу давно. Проте в аптеці нічого нормального серед протизастудних порошків та ліків нормального купити не можу. Проблема в тому, що в основі практично свіх цих препаратів – парацетамол, який використовують, щоб «збити» температуру. А у мене застуда протікає без підвищення температури. Інша проблема в тому, що за таких умов ще й складно знайти ефективні ліки за низькою ціною. Часто навіть фармацевти можуть порадити «чудо-ліки від усіх хвороб, крім них вам нічого не допоможе» за «чудо-ціною» від 100 гривень.
Юлія

Довіра до лікарів через певні життєві обставини в мене практично нульова. Довіряю лише своєму стоматологу. Коли хворію на застуду, то лікуюся в основному чаями і загальноприйнятими медом, парацетамолом і тому подібне. Коли ходжу в аптеку і спостерігаю як люди зі звичайною застудою скуповуються на 300-400 гривень, дивуюся – три перепати від нежитю, чотири – від болю в горлі та ніше. А все тільки тому, що так лікар сказав. Що було, коли б я робила все, як мені лікарі радили, і вірила усьому, що вони мені говорили? Потрібно прислухатися до свого організму. І перш ніж почати пити антибіотики, потрібно піти і зробити тест, чи немає у вас на нього алергії. Чи багато людей можуть похвастатися тим, що їм лікар назначив подібну пробу перед тим, як призначити антибіотики? У лікарню іду тільки тоді, коли зовсім погано або сама не справляюся. І то, в основному, щоб зробити аналізи і дізнатися причину недуги. Зараз в аптеках страшенний асортимент препаратів. Лікарі намагаються виписати імпортні, із красивими й гучними назвами, хоча практично в кожного препарату є безліч аналогів, які допомагають не гірше. Іноді мені здається, що люди думають про те, що медицина – це бізнес, а у бізнесі, як відомо, людяності і милосердя нуль. Бажаю всім не хворіти, а якщо не пощастило, намагатися прислухатися до себе: якщо призначене лікування викликає найменший сумнів, звернутися до іншого лікаря.

Читайте також: Полтавці розповіли, чого бояться під час народження дитини


Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter