У Полтаві подорожчав «соціальний» хліб, ціну якого обіцяли контролювати

Новини
29 січня 2013 о 20:322036 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві подорожчав «соціальний» хліб, ціну якого обіцяли контролювати
У Полтаві зросла ціна на хліб простої рецептури.


У Полтаві подорожчав хліб (фото з сайту breadwayltd.com)У Полтаві подорожчав хліб (фото з сайту breadwayltd.com)

В облдержадміністрації стверджують, що економічних обгрунтувань для цього немає - підприємство-виробника наразі перевіряють. Паралельно ведуть переговори – хочуть обґрунтованих цін.

З минулого тижня на поличках полтавських магазинів подорожчав  хліб, на який обіцяли стабільну ціну. Вартість свого продукту одразу майже на 20% з усіх 130 виробників хліба, які працюють на ринку області, збільшило лише одне підприємство -  ТОВ «Полтавахліб».  Воно входить до корпорації «Формула смаку» та виробляє третину хліба в області.

Довідка «Кола»:

Хліб білий формовий першого ґатунку інших виробників у Полтаві  можна придбати у середньому за  2,50 гривень, житньо-пшеничний першого ґатунку – 2,95 гривень.

Хліб подорожчав, бо не вистачило «пільгового» зерна

Керівництво підприємства у ЗМІ пояснило, що змушене було вдатися до таких дій, оскільки влада не забезпечила його обіцяною кількістю зерна за зниженими цінами. Працювати ж зі збитками воно не може. Доки було зерно, цін не піднімали.
Нагадаємо, ще влітку полтавські хлібовиробники уклали з облдержадміністрацією та сільгоспвиробниками області  Меморандум щодо стабільної ціни на хліб. За його умовами хлібокомбінати мали можливість закупити з регіонального резерву за нижчою ціною зерно пшениці  (1600 гривень за тонну) та жита (1500 гривень за тонну).
Натомість, обласна влада спростовує інформацію щодо недотримання зобов’язань зі свого боку.
- Підприємства, які підписали Меморандум, брали на себе зобов’язання купити зерно по оптово-відпускних цінах. Не йшлося яку кількість зерна має постачати влада, - говорить Олена Адамович, заступник голови облдержадміністрації.
За її словами, ТОВ «Полтавахліб» мало розрахувати використання закупленого зерна так, аби сировини вистачило на увесь маркетинговий рік. Бо його надавали  лише для хліба так званих соціальних сортів, а не для усіх хлібобулочних виробів.
Підприємство вивезло «соціальне» зерно за межі області

-       Три заводи «Формули смаку» чомусь не захотіли заготовити зерно з регіонального ресурсу у повному об’ємі, - говорить Володимир Оніщенко, голова Полтавського територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Окрім цього, за його словами, заготовивши жито та  переробивши його на Полтавщині  на борошно, 987 тонн 730 кілограм вивезли за межі області на підприємства «Формули смаку» - у Кіровоградську, Миколаївську та Черкаську області. Полтавським «соціальним» борошном «поділилися» Кременчук та Комсомольськ.

-       Чому це відбулося за рахунок сільгоспвиробників Полтавської області, які погодилися, що отримають менше прибутків для того, аби  була стабільна цінова ситуація  на ринку області, - обурюється Володимир Оніщенко.

Хліб подорожчав й через зарплати, проте їх збільшення забули врахувати



Ще однією причиною, через що здорожчав хліб, стали заробітні плати. На підприємстві вже давно не мають змоги їх підвищити. Тому оплату праці також передбачили у нових цінах.

З минулої п’ятниці ТОВ «Полтавахліб» почали перевіряти одразу 14 контролюючих служб.  Проте ще на сьогодні підприємство не надало повного пакету документів, які б підтверджували економічне обґрунтування підвищення цін.

-       Вже можна зробити висновок, що здійснивши таке значне економічне зростання, підприємство не мало розрахунків під ці ціни, - говорить Ірина Максимішина, завідувач сектору Державної інспекції України з контролю за цінами у Полтавській області.

Не побачили перевіряючи служби й того, що у економічному обґрунтуванні цін, передбачили зростання зарплат персоналу заводу.

-       На хліб пшеничний формовий першого ґатунку зростання ціни, відповідно до калькуляції, яку надало підприємство порівняно з плановою калькуляцією, яка діяла до підвищення цін 24 січня, відбулося лише по статтях витрат – це адміністративні, витрати на збут та загальновиробничі. А також була зменшена збитковість і піднятий рівень рентабельності в межах до 5%, - розповідає Ірина Максимішина. -  Ті заяви підприємства, що є об’єктивні підстави і є питання щодо заробітної плати робітників взагалі не були висвітлені в тому розрахунку, який нам надало підприємство.

Довідка «Кола»:

За даними ТОВ «Полтавахліб»,  на 15 січня на складах підприємства було 83,3 тонни борошна вищого ґатунку, першого ґатунку – 101,3 тонни, другого - 36,6 тонни та житнього - 169,74 тонни. За розрахунками Антимонопольного комітету, підприємство в день використовує близько  9 тонн пшеничного борошна  для пшеничного та житньо-пшеничного хліба простої рецептури.  Тож борошна у ТОВ «Полтавахліб» має вистачити ще мінімум на 24 дні.

Що  буде далі з цінами на хліб

Ціна на хліб зростати буде, але не такими стрімкими темпами, - переконує обласна влада. У Меморандумі заклали максимальну оптово-відпускну ціну  на кілограм так званого «соціального» білого пшеничного хлібу - 4,30 гривень та  житньо-пшеничного - 3,90  гривень.

-       Фактично на сьогоднішній день всі підприємства, які працюють на цьому ринку, навіть не досягли граничного рівня, про який ми домовлялися в Меморандумі, - пояснює Олена Адамович. – Тому ціна буде зростати в цих межах.

До теми - В історичному центрі Полтави розкидають хліб

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter