У Полтаві – мода на донорство. Фоторепортаж

Новини
Ніна Король12 лютого 2013 о 12:26987 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві – мода на донорство. Фоторепортаж
Сьогодні у Полтаві вкотре студенти стали донорами – здавали кров заради порятунку інших людей.
Вони без страху та з усмішками на обличчі переконували журналістів, що прийшли заради доброї справи без примусу, з власної волі та бажання. Усе це відбувається у відділенні переливання крові 1-ої міської лікарні.

Хлопців та дівчат перед забором крові годують печивом та дають теплого чаю – це заради кращого кровотоку, адже на голодний шлунок здавати кров не можна.

Усіх потенційних донорів оглядає лікар, якщо тиск понижений – здавати кров не можна. Медпрацівник бере аналіз крові з пальця, де студент може одразу дізнатись групу крові. Аж після огляду лікаря і попереднього аналізу проводять безпосередньо забір крові.



Фото Олега Дубини.

У хлопців беруть близько 300 мл, а в дівчат – 200.

– Але дозу ми розраховуємо відповідно до статури людини, якщо дуже мініатюрна дівчина приміром (маленька і худенька), то їй не бажано узагалі здавати кров, – каже старша медсестра відділення Тамара Лактіонова.

– Часто хлопці з вугровими висипами приходять здавати кров, лице з часом від цих процедур очищується, – поділилась молодша медсестра Ольга Нарва.

Полтавський студент втратив кров, аби стало соромно депутатам.

Кожен студент, котрий здав кров, отримує талончик на 27 гривень (на них він купить продуктів у вказаному в талоні магазині чи пообідає у спеціальному закладі (на Зигіна) та довідку на зразок лікарняного на 2 дні вихідних, які можна використати протягом року.



На момент перебування журналістів у  відділенні студентів було десятків 6, хоча організатори планували близько 50. В основному хлопці й дівчата з технічного університету та аграрного коледжу управління і права.

Організатори акції – управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтави та студентська рада міста.

Як каже Олена Ромас, начальник згаданого управління, акція «Навчись рятувати життя» стає щороку більш масовою.

– Тому, зважаючи на кількість бажаючих студентів долучитись до доброї справи, пізніше організуємо не один такий день, щоб не створювати натовпу і не заважати нормальній роботі лікарів.

Чимало студентів стають постійними у відділенні.

Сама Олена Ромас поділилась, що й хотіла б здати кров, адже має рідкісну групу (4 мінус), але у шкільні роки жінка перехворіла на гепатит,тому донором бути не може.

Акцію «Навчись рятувати життя» у Полтаві проводять уже вчетверте, започаткували її у 2010 році.

Як розповіли у лікарні, полтавці ідуть здавати кров не заради грошей, адже платних послуг у відділенні не передбачено, а лише заради благородної справи. (За плату кров можна здати лише в обласній станції переливання крові).

Кому й коли не можна здавати кров

Протипоказань до донорства чимало, основні з них:

– низький гемоглобін (нижче 110);

– неспівпадіння зросту і ваги (маленькі, худенькі);

– критичні дні в жінок (5 днів до, під час них та після цього 5 днів);

– період після того, як вирвали зуб – місяць;

– період після перенесеного грипу – місяць;

– після операцій (до 5 років не можна здавати кров)

– якщо прибули з Азії (то заборонено протягом 3 років здавати кров);

– гепатити;

– наркоманія;

– алкоголізм;

– туберкульоз;

– інфекційні захворювання та багато інших.

У відділенні переливання крові усі бажаючі полтавці можуть стати донорами, щодня кілька людей діляться кров’ю задля порятунку тих, хто потребує життєво необхідної рідини.

До теми: майбутні вчителі поділились кров’ю з тими, хто потребує.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter