Експерти очікують, що наступним кроком стане посилення відповідальності за подібні правопорушення, пише "Українська правда".
У проекті вперше вводяться поняття "кібербезпека" і "кіберпростір". А також розширюється список злочинів, що є загрозою національній безпеці. До них пропонується віднести несанкціоноване втручання в роботу державних інформаційних ресурсів, пропаганду в інтернеті культу насильства, жорстокості, порнографії і сепаратизму.
Член парламентського комітету з питань нацбезпеки Сергій Гриневецький впевнений, що наступним кроком стане посилення відповідальності за ці правопорушення. А підвищення статусу цих правопорушень до рівня загрози нацбезпеці може призвести до розширення повноважень правоохоронних органів, вважає партнер юридичної фірми AstapovLawyers Олег Мальський.
До теми - Хакери розкрили деталі земельної реформи України
– Розширення компетенцій в цьому питанні дасть органам більше можливостей при перевірці підприємств. Наприклад, це дозволить проводити виїмку документів під приводом загрози нацбезпеки", -– вважає він.
За даними систем глобального моніторингу, розробленої німецьким оператором Deutsche Telekom у співпраці з асоціацією BITKOM, Україна перебувала на четвертому місці в світі за кількістю кібератак.
При цьому такі злочини в країні часто залишаються безкарними. Наприклад, практично безкарними залишилися DDoS-атаки на сайти держорганів, які були проведені у відповідь на закриття ex.ua і прийняття законопроекту про мовну політику.
Ініціативу МВС вже пов'язують зі спробою держави обмежити громадянські свободи.
"Документ явно недопрацьований - в МВС не розуміють багатьох аспектів роботи інтернету, і, посилюючи контроль, можуть створити проблеми провайдерам", - додає член правління Інтернет Асоціації України Іван Пєтухов.
Фото з сайту tsn.ua МВС підготувало законопроект, в якому хакерські атаки на сайти держорганів і пропаганду жорстокості в інтернеті запропоновано вважати загрозою національній безпеці країни.