Це вже не перший приїзд артиста до Полтави, адже восени два дні поспіль він дарував свої пісні освітянам міста. Цього разу співак виступав теж двічі, проте в один день. Чи гостинно приймала Полтава Олександра Малініна та чим займається нині, артист розповів «Колу» в інтерв’ю за кілька хвилин до виступу.
– Олександре Миколайовичу, цього разу Ви в Полтаві даєте два концерти в один день. Напевно, це складно для артиста?
– Коли я виступав спочатку в групі Стаса Наміна, різних вокально-інструментальних ансамблях, ми працювали по п’ять концертів наживо. І мені доводилося співати по п’ять концертів. Тому на два концерти ще сили є, то заспіваємо.
Дивіться докладний фоторепортаж, а також відео як полтавки заспівали найвідомішу пісню разом з артистом із концерту Олександра Малініна
– І все-таки є якісь секрети, як відновитися між концертами?
– Секретів немає. Потрібно займатися вокалом, мати вокальну школу обов’язково. Адже потрібно, щоб була співоча стабільність, адже без цього нічого не вийде.
– Фізична підготовка теж повинна бути. Як щодо таких рецептів?
– Ну що? Борщі їм із пампушками в часниковому соусі. Галушки, деруни і, звичайно, вареники з м’ясом, вишнями, сиром. Ось так і тримаємося.
– Полтавська кухня Вам до смаку. І взагалі, відчуваєте, як зустрічає Полтава?
– Я вже тут не вперше. Можу сказати, що завжди з радістю приїжджаю. Тут дуже гостинний народ живе. Глядачі гарно зустрічають. Ось сьогодні багато жінок підносили квіти.
– Про коханих жінок. Дружина Емма Валентинівна певний час була Вашим продюсером…
– Ні. Моя дружина – це мій друг і соратник, помічник по життю. Вона ніколи не була моїм продюсером. Хіба що виконувала цю роль на якихось моїх концертах. І все. Звичайно, вона мені дає поради. І я багато з дружиною раджуся: і коли вибираю нову пісню, і коли вибираю новий піджак і тому подібне. А взагалі, вона лікар-гінеколог за фахом.
– Напевне, багато часу вона приділяє вихованню дітей. Як справи у молодших Фрола та Устинії?
– Чудово. Старші вже народили мені онуків. А менші підростають, навчаються у гімназії, їм подобається вчитися. Із великим задоволенням і радістю ходять до школи, чого не можна було сказати про мене. Коли я навчався у школі, то мені не дуже подобалося.
До теми: Віталій та Світлана Білоножки не захотіли, шоб сини були артистами
– Чим їм подобається займатися? Не думали, що діти можуть піти Вашою стежкою, як Ви до цього ставитесь?
– Не знаю, чи можуть піти по моїх слідах. Ми думаємо, що вони підуть, а вони не йдуть. Або навпаки – думаємо, що не підуть, а вони йдуть і обирають собі те, що й батьки. Зараз вони ще просто діти. Навчаються у школі і про таке, мабуть, не задумувалися.
– Син, який все ж обрав кар’єру артиста, Микита, чим зараз займається?
– Учора отримав від нього повідомлення: «Тату, знаходжуся у Нью-Йорку. Не підкажеш, де той музичний магазин, де ми з тобою 12 років тому купували гітару?» Це перше. А друге: «Відлетів до Домінікани, катаюся на серфі, через кілька днів повернуся до Нью-Йорка. Можливо, пригадаєш адресу». Мій син гастролює. Зараз – у Нью-Йорку, їздить кататися до океану. Мене дуже радує, що у нього є можливість подорожувати, працювати за спеціальністю, він уже реалізувався як артист.
Цього року гастролює Україною та Німеччиною, наступного – Америкою
– До речі, про Америку. Ви раніше теж там працювали. Як щодо планів та проектів, які з цим пов’язані?
– Цього року в мене є проект: по-перше, я їду на Західну Україну зі своїми сольними концертами, а потім ми одразу переїжджаємо до Німеччини, і в мене великий тур Німеччиною. Ми планували цього року Америку, але вирішили, що поїдемо 2014 року.
– У Вас записані 26 альбомів, і з них два – україномовні. Не думали знову записати українські пісні?
– Думаю, що я заспівав найвідоміші із тих, що є. Коли раптом набереться ще репертуар українських пісень, щоб записати альбом, то, звичайно, із задоволенням заспіваю.
До теми: Ніно Сухішвілі: "Наступного разу в Полтаві у райдер внесу галушки"
– Ви ще наприкінці 80-их років, вигравши «Юрмалу-88», піднялися на хвилі успіху і не втрачаєте його до сьогодні. Що для Вас успіх?
– Мало вийти на сцену під час фестивалю з хорошою піснею. Тут дуже багато таких аспектів, які повинні зійтися: енергетика. От знаєте, спортсмен отримує перемогу на піку своєї форми. Так само відбувається на фестивалях. До фестивалю якогось, конкурсу артист готується, налаштовується, готує пісню. Ось усе це повинне прийти і вилитися в колосальне шоу. Він повинен видати таке, щоб це було краще за всіх. У мене в житті таке відбулося. Але для того, щоб усі ці складники, як у кубику-рубіку, зійшлися гранями, потрібно насамперед звертати увагу на те, що ти співаєш, як ти співаєш і чи потрібно це людям. Можливо, ти намагаєшся просто засвітитися, а те, що ти співаєш, нікому не потрібно. Усе повинне скластися в одне ціле.
Полтавкам до 8 Березня зробили справжній подарунок і запросили виступити відомого російського співака Олександра Малініна. Фото Ольги Матвієнко