Масові гуляння тривають з 12 до 15 години на Театральній площі міста. Загалом захід проходить людно та весело: прийти попрощатися із зимою полтавці прийшли родинами та компаніями друзів.
Перед початком концерту глядачів на Театральній площі розігрівали молодіжні колективи танцями та водінням хороводів. Дійство на головній сцені стартувало о 12 годині з традиційних проводів зими. За легендою, примхлива пані Зима не хотіла поступатися Весні своїми правами. Щоб її вмовити здати позиції і відступити, ведучі покликали генерала та фельдмаршала. Проте у них самотужки за допомогою вмовлянь не вийшло взяти неприступну снігову фортецю. Тому організатори свята вирішили задіяти важку артилерію – мера Полтави Олександра Мамая, який мав закидати снігову фортецю сніжками. З допомогою мера здолати Зиму таки вдалося – оборона фортеці рухнула, розсипавшись білими повітряними кульками на сцену та дощем з конфетті на глядачів.
Повний фоторепортаж зі Свята Масляної у Полтаві–2013 дивіться тут.
Так як сьогоднішній день у народі прийнято вважати Прощеною неділею, Олександр Мамай принагідно попросив у публіки пробачення за все. А ось побажання міського голови відзначилося оригінальністю: при нульовій температурі повітря та затягнутому хмарами небі мер звернувся до присутніх:
- Бажаю вам, шановна полтавська громадо, такого чистого неба над головою і таких теплих, сонячних днів, як сьогодні. Натхнення усім та Божого благословення, - привітав він полтавців.
Перед Великим постом полтавці на Масляній мали останню нагоду ситно попоїсти. Традиційно для міських свят усіх охочих запросили на безкоштовну роздачу млинців. Щоб отримати порцію – один млинець з повидлом, слід було трішки поштовхатись у натовпі, адже до наметів з безкоштовною їжею одразу вишикувалися черга. Але це настрою людям аж ніяк не псувало.
До речі, Масляну в Полтаві почали святкувати учора : на обласному заході млинців було мало, а каша не безкоштовна
- Млинці сподобалися, дуже смачні. Молодці, що напекли. Нічого, що по одному роздають. Людей хоч і багато, але вистачить. Стояли у черзі недовго. Думали, що млинці з кетчупом. А вони, виявляється, з повидлом, - поділилися враженнями від дегустації дві жіночки-песіонерки.
Як і на Святі сала, усі млинці, приготовані студентами кулінарного училища імені О. Чепіги, розійшлися швидко: за 10-15 хвилин. Кому ж безкоштовного пригощання у наметах не вистачило, міг позмагатися за млинці у різноманітних конкурсах від організаторів, де активно брали участь діти. Публіку на святі також розважали танцями, піснями, безкоштовною фотосесією з ростовими ляльками.
Поласувати смачною стравою на Масниці можна було, купивши її. Ціна коливалася від 3 до 8 гривень за один млинець залежно від начинки. Торгували сьогодні і варениками. Окремі компанії віддали перевагу іншому виду відпочинку – влаштували собі застілля, зігріваючись спритним та гарячим шашликом. Попри те, що алкогольні напої вживати у громадських місцях заборонено, люди не ховаючись розпивали їх за спеціально встановленими столиками на центральній вулиці міста Жовтневій.
Читайте також – Свята Масляної у Полтаві 2012 року (фоторепортаж).
До теми: Полтавці розповіли, як святкують Масляну і які готують млинці
Сьогодні, 17 березня, у Полтаві святкують Масляну.