Як правильно привести до ладу зимове взуття, верхній одяг зі шкіри та замші

Корисне
Ольга Правденко28 березня 2013 о 14:285076 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Володимир Синиця, майстер з ремонту взуттяСекретами вдалого зберігання одягу та взуття поділилися  фахівці та самі полтавці. 




Ховаємо взуття до наступної зими



Замшеві черевики перед тим, як класти до коробки, пофарбуйте спеціальним спреєм

Замшеві чоботи потребують особливого догляду. Перед тим, як ховати їх після зими, обов’язково почистіть спеціальною щіткою для замші.

– З одного боку на щітці є дріт та ліска, а з іншого силікон. Спочатку чистимо весь бруд жорстким боком щітки, а потім волокно, яке утворюється під час чищення, затираємо силіконом, – радить Володимир Синиця, майстер із ремонту взуття з Полтави. – Потім чобітки треба змастити спеціальною фарбою для замші, порівняно оптимальна ціна – якість від фірми «Твіст» (коштує близько 40 гривень).

Перед тим, як фарбу з балончика розпилювати на взуття, варто уважно вивчити інструкцію. Майстер радить розпилювати фарбу на відстані 15-20 сантиметрів (але пам’ятайте: підлогу слід застелити газетами, аби не пофарбувати все навколо). – Якщо результат вас не задовольняє, виконайте процедуру ще раз. Але для зберігання достатньо й одного разу. Після цього чекаємо, поки фарба повністю висохне, і напихаємо в чоботи чи черевики папір, приміром, газети. Це для того, щоб вони зберегли свою форму.

– Найкраще у взуття класти спеціальні пластмасові колодки на пружинах, вони розправляють його в середині.  У Полтаві колодки продаються у фірмових взуттєвих магазинах, – каже майстер. – Потім покладіть пару в коробку, щоб не припадала пилом. У поліетиленовий пакет краще не класти, бо він не пропускає повітря, заважає дихати взуттю.

Читайте також: Секрети про розродажі: як правильно скуповуватися

Шкіряні зимові чоботи не змащуйте жиром



Спочатку їх вимийте, а потім змастіть кремом для взуття, але не дуже інтенсивно. Наступний етап – полірування.

– Коли крем висохне, гарненько відполіруйте взуття вовняною ганчіркою та покладіть у коробку, – зазначив Володимир Синиця.

Дехто замість того, щоб змащувати взуття кремом, втирає в нього олію соняшникову або оливкову, бо вважає, що воно краще збережеться. Проте майстер категорично не радить цього робити, бо так можна лише зашкодити шкірі.

– Спеціальних олій для змащування шкіряного взуття не існує – це все народна творчість. Не можна, щоб взуття дуже просочувалося жирами, бо передбачити реакцію, яка може статися за півроку між олією та шкірою неможливо, – каже майстер.

Чоботи із шкірозамінників на зиму не варто змащувати ніяким кремом, найпростіше їх помити ганчіркою, висушити та покласти в коробку. Оскільки роблять їх із синтетики, то крему для взуття вони не вберуть забагато.

Дізнайтеся також, як можна замовити насіння поштою

ФАКТ

Шкіряне взуття повинне відпочивати 20 годин. Його не можна сушити під батареєю. Не радить чоботар сушити взуття зі шкіри і спеціальними сушарками: в ідеалі мати кілька пар взуття на сезон і давати одній парі добре висохнути самій без усяких приладів: адже взуття  по-різному реагує на нагрівання, може потріскатись тощо. Але якщо немає такої можливості, то найкраще сушити папером, який слід натрамбувати у взуття.

Як почистити взуття від солі

Сіль на взутті – чи не найбільша проблема, з якою доводиться зустрічатися, адже нею посипають слизькі дороги та тротуари. Попри безліч порад, вивести її доволі складно. Щоб отримати ефект, майстри з ремонту взуття радять видаляти сіль із черевиків одразу після приходу додому. Ось кілька дієвих способів:

1. За допомогою щітки для взуття почистіть сіль, потім білі місця протріть ганчіркою, змоченою у розчині оцту (пропорція: одна частина оцту – дві води).

2. Протріть місця, де виступила сіль, ганчіркою, змоченою нашатирем. Потім змастіть чоботи або черевики кремом, залиште на ніч, а вранці сукняною тканиною відполіруйте.

Уггі бояться води та гарячого повітря



Ось уже кілька сезонів поспіль популярне таке зимове взуття як уггі (носять його і юні, і зрілі люди). Щоб воно прослужило власникові не один сезон, треба правильно за ним доглядати.

– Уггі, як правило, роблять із замші чи нубуку. Перед тим, як відправити їх до коробки на весну-літо,  почистіть або тією щіткою, яку використовуєте для замшевого взуття, або жорсткою щіткою для одягу, у середину помістіть зіжмаканий папір. Ні в якому разі не періть уггі, – зазначив Володимир Синиця.

Яких помилок варто уникати в догляді за уггі



– Не мийте уггі.

– Не сушіть їх гарячим повітрям. Батареї, фени, обігрівачі – все це протипоказано таким чобіткам.

– Бажано не віддавати уггі в хімчистку, найкраща чистка – вручну.

Вироби зі шкіри не можна прати



– Шкіряні вироби краще не прати в машинці, бо вони можуть деформуватися, загрубіти, або по них підуть патьоки, якщо неякісно пофарбовані, – каже Олена Чаричанська, працівниця хімчистки «Чистимо чисто».

Але якщо у вас немає можливості здати шкіряну куртку, пальто чи плащ до хімчистки, можна самим спробувати привести її до ладу.

– Поношені і потьмянілі вироби зі шкіри перед тим, як відправляти до шафи, протріть свіжою шкіркою апельсина.

– Шкіряні вироби з темної шкіри заблищать після того, як ви протрете їх ватним тампоном, змоченим лимонним соком.

– Блиску додасть і збитий білок. Протріть шкіряні речі ганчіркою, змоченою в добре збитому білку, після чого відразу натріть шкіру до блиску чистою сухою фланелевою ганчіркою. Почекайте, поки шкіряний одяг висохне і відправляйте його до шафи.

Випрати шкіру удома можна, але не варто.

– Я зекономила, не несла до хімчистки свій шкіряний піджак, випрала обережно і акуратно вручну, але коли він висох, то підкладка стала виглядати (піджак збігся), а шкіра на виробі погрубішала, – каже Ірина Мостова з Полтави. – Тож більше я так експериментувати зі шкірою не стала, довіряю дорогу річ фахівцям з хімчистки та фарбування.

До теми: у Полтаві почали визначати алергени у продуктах харчування

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter