Як почистити самостійно пуховики, пальта та хутряний одяг

Статті
Ольга Правденко9 квітня 2013 о 14:265849 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як почистити самостійно пуховики, пальта та хутряний одяг
Із приходом весни пуховики та хутряні речі час «відправити» до шафи.
Перед тим як це робити, пуховики, шуби, комірці, манжети та інші речі з хутра необхідно почистити. Якщо у вашому місті чи селі немає хімчистки, або вона вам не по кишені, зробити це можна самостійно. Секретами вдалого чищення та зберігання такого одягу поділилися полтавці та фахівці.

Фото kolo.poltava.uaФото kolo.poltava.ua



Пуховики не періть із відбілювачами



Пуховики потрібно зберігати в сухих, провітрюваних приміщеннях і бажано в розправленому вигляді. Волога – це найнебезпечніший ворог пуховика. Усі виробники забороняють зберігати пуховик вологим та згорнутим – пух може ввібрати в себе вологу і буде неприємно пахнути. Але перед тим як покласти пуховик до наступної зими в шафу, необхідно почистити виріб. Можна це зробити самостійно або в хімчистці.

Чистка пуховика у хімчистках Полтави коштуватиме в середньому 100-150 гривень, залежно від довжини.

– В ідеалі, особливо, якщо пуховик світлого кольору, його найкраще здати до хімчистки, – радить Олена Чаричанська, приймальник однієї з полтавських хімчисток. – Спеціалісти не перуть пуховики у воді, а застосовують спеціальну чистку з перхлором. Висушують виріб у сушарнях, чого вдома зробити не можна.

Як випрати пуховик удома

Якщо вирішили привести до ладу пуховик самостійно, то дотримуйтеся наступних порад:

– вийміть усе з кишень, розстебніть усі ґудзики і блискавки;

– не кладіть до пральної машини інші речі;

– температуру і режим прочитайте на бирці;

– не використовуйте відбілюючий засіб.

Віджимання пухового виробу здійснюється при високих 800 – 1000 оборотах барабана. Кращий спосіб висушити пуховик – барабанна сушка в пральній машинці.

Якщо є 2-3 м’ячики для настільного тенісу, то покладіть їх до машинки, це для того, щоб не збивався пух.

– Я свій старий пуховик прала лише вдома пральною машинкою у режимі делікатного чи ручного прання, – каже Наталія Шарлай, полтавка. – Після прання весь час, доки річ сушилась, розправляла пух. Сушила виріб надворі на плічках несонячного дня (щоб не вигорів), але щоб був вітерець. Уже 7 років він мені служить.

Новий пуховик жінка пере вручну – боїться за тканину, бо вона трохи тонша, ніж на старому. Замочує у ванні, потім щіткою чистить місця, що найбільш забруднені, полоще, а віджимає теж руками. Сушить так, як і старий.

Категорично забороняється сушити пуховик під прямими сонячними променями або поблизу нагрівальних приладів чи на рушнику або ковдрі: потрібна хороша циркуляція повітря.

Після сушки в машинці одяг слід добре струсити, розправити і повісити надворі для провітрювання. Не забувайте періодично струшувати пух.

Якщо вирішили прати пуховик вручну, то робіть це в теплій воді, виполоскуйте в холодній, будьте уважні з металевими застібками.

Фото з сайтуua.puhovik.kiev.uaФото з сайтуua.puhovik.kiev.ua

Почистити шуби можна з допомогою солі та тирси

Найбільше питань виникає, коли до ладу приводять хутряні вироби. Чистити їх самостійно небезпечно. У жодному разі шуби або комірці чи рукави зі справжнього хутра не можна прати ні вручну, ні в машинці, бо вони можуть «сісти», або «полізти». Тому найкраще все-таки не пошкодувати 150-200 гривень та здати хутряну річ до хімчистки.

– Одного разу я попрала вручну комір із песця, але після того, як він висох, пришити його до пальта було неможливо, бо збігся. Хоча  й став чистим та пухнастим. До експерименту підштовхнуло вдало випране вручну кашемірове пальто. Вирішила: якщо вдалося з пальтом, то зможу зекономити і на комірі,  – розповіла про свій невдалий досвід полтавка Ніна Король.

Хутряні шапки, добре перелітують, якщо в них розкласти цигарки, листя тютюну або гілочки сушеної лаванди. Тоді їх точно не з’їсть міль. Але майте на увазі, що лаванда має стійкий запах і не кожен його сприйме. Класти шапки краще у наволочки – так убережете їх від пилу і разом із тим виріб провітрюватиметься.

Якщо ви ризикнули довести до ладу хутряні вироби самостійно, у нагоді стануть наступні поради



– Щоб видалити з хутра масні плями, змішайте 1 чайну ложку нашатирного спирту і 3 ложки кухонної солі, розчиніть в 0,5 літра води і протріть цією сумішшю забруднені місця.

–  Протріть хутро м’якою ганчіркою, змоченою бензином, потім посипте його крохмалем, а через деякий час струсніть і розчешіть.

– Довгі шуби можна почистити тирсою (тільки не хвойною, бо в ній є смола) або пшеничними висівками. Для цього потрібно посипати ними невеликі ділянки хутра і ретельно перетерти руками. Потім струснути.

–  Хутро бобра, видри або крота можна почистити сухим гарячим піском. Для цього його потрібно розкласти на рівній поверхні, посипати піском і протерти долонею (ці поради по догляду за хутром взяті з сайту liveinternet.ru).

Але хутро – недешева річ, тож краще довірити догляд за ним фахівцям із хімчисток, аніж шкодувати, що зіпсували самотужки.

Пальта з вовни та кашеміру не викручуйте



Самостійно вдома можна почистити і зимові пальта з вовни та кашеміру. Для початку купіть круглу щітку з липкою поверхнею. Коштує вона 5-6 гривень і добре видаляє бруд та шерсть домашніх тварин із пальта. Щітку можна замінитискотчем, але це буде не дуже зручно.

Якщо на пальті помітно кошлатання чи нитки, їх можна видалити бритвою, тільки робити це необхідно обережно, аби не порізати тканину.

Етикетка на виробі допоможе зорієнтуватися з подальшими процедурами. Якщо ваше пальто вимагає тільки сухого чищення, слід все-таки скористатися послугами хімчистки. Якщо ж ні, то змочіть у мильній воді м’яку щітку і почистіть таким чином пальто. Щоб висушити, покладіть пальто на покривало і промокніть рушником, але у жодному разі не викручуйте виробу. Таким чином тільки розтягнете річ, і вона деформується після висихання. Краще покласти пальто на чисту поверхню і дочекатися, поки воно висохне.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter