Благодійна організація "Світло надії" отримала грошову допомогу у розмірі 2400 євро від німецьких земель міст Фільдера.
Особливість благодійного внеску в тому, що кошти перечислили не з благодійної організації, а з міського бюджету. Вже 25 років Полтава є побратимом німецького Лайнфельдена-Ехтердингена. Гроші на благодійність разом із містом-побратимом Полтави виділяли бюджети ще двох громад – Фільдерштата та Остфільдерна.
До теми: У полтавському центрі адаптації для безхатьків допомогли 100 безпритульним
Ця сума перерахована благодійній організації на підтримку та розвиток Центру соціальної адаптації для безхатченків та звільнених із місць позбавлення волі. Центр відкрили силами БА "Світло надії" у грудні 2011 року. У ньому полтавці втілили усі найкращі практики, які побачили під час відвідування міста-побратима у Німеччині. Поїздка відбулася восени минулого року.
До теми: Фоторепортаж, як живеться безхатькам та колишнім в’язням у Центрі адаптації
Власне разом із сертифікатом на 2400 євро до Полтави оцінити проведену роботу приїхали спеціалісти відділу соціальних служб Лайнфельдена-Ехтердингена Юрген Дуба і Каріна Клаусман-Луполд. 23 і 24 квітня гості із Німеччини відвідали різні відділення БА "Світло надії", полтавські наркологічний і протитуберкульозний диспансери.
Безпосередньо сьогодні побували на екскурсії у Центрі соціальної адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Побаченим були приємно здивовані.
– У мене дуже позитивні враження. Дивує рівень закладу, який сьогодні відвідали. саме оснащення – меблі і техніка – це вже велике досягнення. А більше всього вражає рівень опіки безпритульними, який набагато вищий, ніж у нас. У нас дуже мало співробітників. Не дивлячись на те, що у нашому місті мало безпритульних, не вистачає людей, щоб ними так інтенсивно опікуватися, – зазначив Юрген Дуба.
Деякі практики гості хотіли б перейняти і впровадити у Німеччині. Крім високого рівня соціальної опіки, якою оточують безпритульних та наркозалежних, вразила і система організації самих центрів.
– Ми дуже раді, що ми отримали можливість подивитися на такі заклади. Ми перший раз такі заклади відвідуємо. Вони працюють інакше, ніж у нас. Цим ми не говоримо, що краще чи гірше, а просто інакше. Було, що подивитися. Зокрема ми відвідали заклади, які працюють за міською програмою "Турбота". У нас немає такого, щоб велика кількість різних служб була зібрана під одним дахом. Хотілося б і в себе зробити такий центр, – поділилася враженнями Каріна Клаусман-Луполд.
За словами керівника пенітенціарного напрямку БА "Світло надії", директора Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місціь позбавлення волі Романа Дрозда, який сьогодні провів екскурсію Центром для гостей, співпраця буде продовжуватися:
– Подальші плани будемо сьогодні обговорювати. Вже були переговори щодо можливості навчання наших соціальних працівників методам і підходам роботи з безхатьками, які затосовують у Німеччині.