У Полтаві лялькарі з Вірменії показали виставу про те, як султан хотів позбутися своєї дружини, щоб віддати серце чарівній італійці.
Вистава "Італійка в Алжирі" зібрала у великій залі Полтавського академічного обласного театру ляльок юних поціновувачів театрального мистецтва. Дійство відбувалося у рамках міжнародного Театрального проекту "Зоряний шлях".
За словами акторів, це вистава за мотивами однойменної опери композитора Джоаккіно Россіні. Тож маленьких полтавців не лише розважали, але й долучали до класичної музики. Та перед тим, як дітлахи поринули у світ казкових пригод, що їх розповідали італійською мовою - на сцені два кума-козака і кіт затіяли невелику "суперечку". Козаки намагалися прочитати листа з розповіддю про те, як дружина султана скаржиться на свого чоловіка, а кіт заважав, кидаючи на них клубочок ниток. Таку сміхотливу ситуацію глядачі сприйняли бурхливими оплесками, весело сміялися.
До теми: Міжнародний Театральний "Зоряний шлях" у Полтаві: перелік вистав.
Потім на сцену вийшов ведучий, розповів дітям про виставу та поцікавився, чи подобається їм оперна музика. У відповідь отримав від залу протяжне "так". "Італійку в Алжирі" презентували на італійській мові, тож у перервах між сценками один із акторів виходив на сцену і розповідав, що ж відбувається.
Було помітно, що хоча діти й не розуміли мови - спів та сама вистава їм сподобалася. Адже спостерігали за діями на сцені, майже затамувавши подих. Час від часу дехто з дітей ділився враженнями з сусідом: "Ой, дивись, як класно!"
Загалом же, вистава відбувалася майже без слів (не враховуючи розповідь актора, який пояснював дію на сцені). Тобто ляльки "спілкувалися" за допомогою співу. За задумкою, султан хотів одружити свою дружину з іншим, а самому одружитися з італійкою. Пірати, що захопили корабель, на якому, як виявилося були італійці - випадково допомогли здійснити давню мрію султана. Однак італійка Ізабелла виявилася вигадливою дівчиною і обманом зуміла повернутися на батьківщину.
Також читайте:
Відомий у Європі Сербський режисер поставив п`єсу в Полтавському ляльковому театрі