Про це сказав керівник напрямку "Розвиток ринкової інфраструктури" проекту USAID "Агроінвест" Микола Гриценко? - пишуть на vchaspik.ua.
- Це обмеження, - сказав Микола Гриценко, - викликано вступом України до СОТ і бажанням вітчизняних виробників просунути свою продукцію тваринного походження на зовнішні ринки, в тому числі і на ринки Європейського Союзу. А там, як відомо, діють суворі вимоги до якості і безпеки цієї продукції, і ми повинні приймати їх до уваги .
Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме на виконання міжнародних зобов'язань в 2009 році був прийнятий закон "Про безпеку і якість харчових продуктів".
До теми - В Україні збираються розмежувати молоко та молоковмісні продукти
- Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми« харчового »закону, три роки тому продовольча безпека України могла опинитися під загрозою, - сказав він.
Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону "Про безпеку і якість харчових продуктів" Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах. Але, на жаль, далі справа так і не пішла - концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив М.Гриценко.
- До 1 січня 2015 року залишилося всього півтора року, а цього замало, щоб створити бажану мережу забійних пунктів та пунктів закупівлі молока ... Тому наслідки від введення обмежень залишаються незмінними: або селяни перестануть тримати і продавати худобу, або активізуються комерційні структури-перекупники . За будь-яких обставин, доходи власників особистих селянських і фермерських господарств істотно зменшаться , - підкреслив експерт.
Гриценко резюмував, що якщо закон "Про безпеку і якість харчових продуктів" з початку 2015 почне працювати на повну силу, то всі негативні наслідки повною мірою відчують на собі не тільки особисті селянські, а й фермерські господарства, а також тваринницька галузь в цілому.
Фото з сайту kiev.ko.slando.ua З 1 січня 2015 забороняється реалізація та обіг необробленого молока, сиру домашнього виробництва, а також м'яса тварин подвірного забою, що передбачено законом "Про безпеку і якість харчових продуктів".