Де в Полтаві посмакувати найкращими галушками

Новини
Ніна Король13 червня 2013 о 17:279628 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Де в Полтаві посмакувати найкращими галушками
Галушка оспівана у піснях і віршах. Цій страві приписують Полтаву як батьківщину, а дівчат із нашого краю також іменують полтавськими галушками.

Галушки з печерицями від «Веселої садиби». Фото Юлії ДеркачГалушки з печерицями від «Веселої садиби». Фото Юлії Деркач Побувати на Полтавщині і не скуштувати галушок – цього не можна собі пробачити! Трохи історії Галушки – страва з вареного тіста у вигляді квадратиків або кульок. Традиційні галушки, на відміну від вареників, не мали начинки. Але кухарі, аби покращити смакові якості страви та урізноманітнити меню, почали фарширувати галушки усілякими начинками. Галушки готують як окрему страву або варять суп із ними. Колись галушки були дуже популярною українською стравою, нині їх готують удома рідко. Тому заклади із національною кухнею часто до свого меню включають галушки. У Галичині більш поширені палюшки – картопляні галушки, одна з найпопулярніших галицьких страв і сьогодні. Це ті ж галушки, але в них додають варену картоплю, яйце чи домашній сир, або те й інше разом. Галушки виробляють у різноманітному асортименті – із борошна (звичайно з пшеничного або з гречаного, або їх сумішей), а також із манної крупи, і із поєднань борошна з картоплею, домашнім сиром; води, солі, цукру, сирих яєць. Для галушок тісто розкачують завтовшки 1,5 см і нарізують квадратиками. Нарізані галушки кидають у підсолений окріп (або в бульйон, молоко) і варять до готовності, тобто закінчують варіння тоді, коли галушки спливають на поверхню. А ще галушки варять на пару – такі довше залишаються пухкими та смачними і мають кращий вигляд ніж ті, які варені у воді. Національну страву заправляють розтопленим вершковим маслом, сметаною,  вишкварками, підсмаженою на олії цибулею. Також їх подають із різними підливками (із куркою, свининою, грибною, часниковою). Пам’ятник галушці та щорічне свято Щороку в Полтаві у червні проводять дійство, присвячене цій страві. Цьогоріч воно буде 23 червня. Недарма на Соборному майдані, адже поблизу – пам’ятник полтавській галушці, що давно став улюбленим місцем для фотографування. Під час Свята галушки можна безкоштовно скуштувати страву. А кращі кухарі влаштовують битву, аби довести, що саме їхні галушки найсмачніші.

Також можна посмакувати галушками в етнокультурному комплексі «Весела садиба», що знаходиться поблизу Полтави. Адреса етнокультурного комплексу «Весела садиба»: с. Веселівка Диканського району Полтавської області. Тел.: (099) 0-544-544, (050) 954-53-64.

Галушки та вареники від «Веселої садиби». Фото Юлії Деркач Галушки та вареники від «Веселої садиби». Фото Юлії Деркач Страва від закладу «Галушки по-полтавськи» від «Веселої садиби» Для тіста: кефір – 0,5 л, дрібка солі, 0,5 ч.л. соди, борошна близько 800 гр. Приготування тіста: просіяти половину борошна, додати сіль, соду, перемішати, додати кефір та іншу частину борошна. Замісити тісто (воно повинно бути некрутим). Із тіста сформувати ковбаски, розрізати  (квадратик приблизно 2х2) та сформувати вручну кульки. Викласти на змазану вершковим маслом чи олією пароварку і накрити мискою чи каструлею (що підходитиме за розміром, аби галушки варились на пару). Варити галушки 5 хвилин. Коли будуть готові, зняти лопаткою і викласти в макітру (чи миску, якщо готуєте для себе удома і не маєте макітри), залити підливою. Для підливи: грудка куряча, вода, 60 г борошна, 400 г цибулі, 250 г сметани, олія, зелень, часник – 4 зубки, сіль. Приготування підливи: курку (краще грудку) зварити до готовності. М’ясо вийняти з бульйону. Тим часом зробити засмажку: цибулю подрібнити та підсмажити,  додати просіяне борошно (дві ст. л. із гіркою) і на невеликому вогні смажити, доки маса буде золотавого кольору. Ввести потроху сметану, постійно помішуючи, і відставити сковорідку з вогню. Потім додати 0,5 л бульйону – утвориться консистенція сметани.  Додати сіль, перець та курку, порвавши її на шматочки-волокна. Потім заправити  часником, вичавленим часничницею, і зеленню. Цією підливкою присмачують галушки. У «Веселій садибі» галушки подають у макітрі, як колись в Україні. Смачного! Скуштуй смакоту за 27-35 гривень 35 гривень коштує порція смачних «галушок по-полтавськи» в етнокультурному комплексі  «Весела садиба». 27 гривень коштують «галушки, фаршировані печінкою» та «галушки,фаршировані печерицями». Серед асортименту галушок у «Веселій садибі» затребувані усі – відвідувачі дуже полюбляють смакувати національною стравою. Де іще в Полтаві поїсти галушок Піцерія «У сестер», вул. Чорновола, 2-Б, 60-64-15. Кафе «Лукомор’є», с. Копили, по трасі Київ – Харків, поворот на Макухівку (Полтавський район) (098) 475-55-55. Кафе «Аттика», траса Київ – Харків, 341-й км, Полтава, поворот на с. Гора, 69-21-99, (095)-423-05-99. Кафе «Трьошка», Полтава, вул. Гоголя, 12, 7-29-04, (050)-936-96-09, (095)-604-57-14. Екскурсійний автобус «Полтавська галушка», (0532) 613-400. Екскурсія містом + смакування галушками. Але записуватись на екскурсію варто заздалегідь. Екскурсійний автобус: мандрівка містом + галушкиЕкскурсійний автобус: мандрівка містом + галушки

Цікаво знати Галушки́ – село в Україні Лебединського району Сумської області. За даними Вікіпедії , там живуть близько 50 людей. Населення – 51 особа. Бринзові галу́шки (словац. Bryndzovéhalušky) – паста, густо заправлена м’яким сиром. Традиційна словацька страва, найпопулярніша в минулому. До теми: тих, хто любить шашликтут нагодують неперевершеною стравою.