ТОВ «Політан» протягом 6 років посідає провідне місце на полтавському ринку охоронних систем – сигналізації будь-яких видів та відеоспостереження. Про особливості та різновиди цих приладів «Коло» дізналося у директора підприємства Володимира Іпполітова.
Для чого потрібна сигналізація
Основне завдання системи сигналізації – сповіщення про проникнення на об’єкт, який охороняється, сторонніх осіб. За способом сповіщення сигналізації бувають автономними та підключеними до пульта централізованого спостереження. А за способом підключення компонентів системи поділяються на дротові та бездротові.
Основні компоненти сигналізації
Будь-яка сигналізація складається із двох частин – приладу, який виконує усі покладені функції захисту будинку, і датчиків, які фіксують порушення. Датчики бувають кількох типів. Основні із них:
– геркони – реагують на відкриття-закриття дверей або вікон;
–інфрачервоні датчики руху – виявляють рух в певній зоні;
– комбіновані – реагують на звук розбивання скла й на рух. Усі датчики використовуються тільки всередині приміщень. Ці сучасні прилади мають захист від спрацювання на рух тварин: тобто прилад не реагуватиме на домашнього улюбленця, якщо його вага не перевищує 25 кг.
Окремий тип обладнання – системи для контролю проникнення, що встановлюються ззовні. Ці пристрої можна застосовувати для охорони прилеглих до будинків територій. Завдяки спеціальній конструкції, вони адаптуються до умов навколишнього середовища.
За видом зв’язку датчиків із головним приладом розрізняють дротові та бездротові датчики. Дротові датчики дешевші і надійніші. Проте вимагають прокладання по квартирі чи будинку дротів.
– Коли власник із якихось причин не хоче дротову систему охорони, ми пропонуємо бездротову. Датчики з’єднуються із приладом по радіоканалу. Замовнику варто пам’ятати, що така система при цілеспрямованій дії елекромагнітних хвиль може вийти із ладу (хоча це дуже складно з інженерної точки зору), – акцентує директор ТОВ «Політан».
Ще один мінус бездротових систем – робота від акамуляторів. Їх вистачає на 2-2,5 року роботи. Власники квартири іноді забувають замінити батарейки, навіть коли система сигналізує про низький заряд. А за цим варто слідкувати.
ТОВ «Політан» співпрацює з найкращими виробниками сигналізацій із України, Польщі та Китаю. Тож клієнт може вибрати ту, що підходить йому і за ціною, і за функціональністю.
– Усі виробники дають гарантію на свої прилади, мають сертифікований товар. Різниця полягає у функціональності. Наприклад, китайські та польські прилади можна розширювати, встановлювати додатково датчики пожежної безпеки, датчики затоплення, регулювання температури тощо, – пояснює Володимир Іпполітов.
До теми: Автосигналізації: які бувають, скільки коштують та помилки у користуванні ними
Автономна та підключена до служби охорони
За принципом роботи сигналізації поділяються на автономні та підключені до централізованого пульта служби охорони. При виборі пам’ятайте, що автономну не можна потім підключити до пульта і навпаки.
За внутрішнім функціонуванням обидві системи однакові. Для автономної сигналізації при встановленні задають номери телефонів мешканців квартири або родичів, знайомих, на які система при спрацюванні дзвонить або надсилає повідомлення із заданим текстом. Людина сама вирішує, чи їхати самій, чи викликати міліцію.
Плюс цієї системи – вона не потребує жодних затрат для функціонування.
А при встановленні сигналізації, підключеної до служби охорони, власник підписує договір із охоронною фірмою, від чого залежить сума щомісячної плати обслуговування. Охоронні фірми зазвичай беруть під охорону об’єкти не далі, ніж за 5-10 км від міста.
При підписанні договору із охоронною фірмою визначають коло людей, які можуть ставити і знімати сигналізацію з охорони, а також чіткий час увімкнення та вимкнення.
– Якщо ви поїхали з дому і забули увімкнути сигналізацію у визначений час, то з пульта вам зателефонують і перепитають, чи ви забули, чи у вас хтось є удома. Із автономною системою такого нагадування не буде, – наголошує Володимир Іпполітов.
Відеоспостереження гарантує кращий захист
Спеціалісти ТОВ «Політан» також радять доповнити систему сигналізації в оселі чи офісі камерами відеоспростереження.
– Якщо раніше відеокамери та сигналізація були дуже розрізненими поняттями, то зараз все частіше встановлюють те й інше, – зазначив пан Володимир. – Отримавши повідомлення про спрацювання сигналізації, ви можете через Інтернет подивитися, що відбувається у квартирі. Крім того, відеозапис може бути доказом у суді.
Система для обладнання офісу чи квартири на 4 камери коштує до 2 тисяч гривень.
До теми: Поради, як підготувати дім перед поїздкою на відпочинок
Гарантія якості та сервіс
Фахівці ТОВ «Політан» можуть повністю виконати проектування, монтаж та запуск системи охорони залежно від бюджету та побажань замовника.
– Ми не тільки встановлюємо обладнання, а й допомагаємо клієнтам підключити систему до централізованої служби охорони. За необхідності ми зв’язуємося із представниками служби, вони приймають від нас встановлену систему і беруть об’єкт під охорону, – зазначає Володимир Іпполітов.
ТОВ «Політан» надає гарантію на встановлену сигналізацію, систему відеоспостереження. Протягом року працівники фірми надають безкоштовний сервіс або повну заміну системи.
Адреса ТОВ «Політан»: м. Полтава, вул. Чорновола, 2-Б,
тел. : (050) 725 69 71, 500-167
ventklimat.com.ua Літо – особлива пора, щоб попілкуватися про безпеку оселі, адже у цей період частішають крадіжки.