Відеокадр одного із соціальник роликів. Фото Ольги МатвієнкоВідеоролики студентів полтавських вишів, які перемогли у конкурсі соціальної реклами, покажуть по обласному телебаченню та на екрані у центрі міста.
Конкурс соціальної реклами "Не мовчи!" влаштували управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міськради, студрада міста Полтави та відділ у справах сім’ї та молоді Полдтавської ОДА.
Із 17 робіт, представлених на розсуд журі, майже всі виконали студенти ВДНЗУ "Українська медична стоматологічна академія". І тільки одну – студент Полтавського юридичного інституту Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого".
– Зараз у суспільстві є багато соціальних проблем, які хвилюють і молодь. Не виняток і Полтава, – зазначила начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому Олена Ромас. – Хотілося б бачити наше місто таким, в якому немає проблем зловживання алкоголем, вживання наркотиків, насильства, торгівлі людьми. Саме тому запропонували молоді провести такий конкурс. Коли про ці проблеми розповідають не загальними фразами зі сцени, а самі юнаки та дівчата, це має більший емоційний вплив на їхніх однолітків.
Визначали переможців у двох номінаціях – "Профілактика гендерної дискримінації, домашнього насилля" та "Протидія торгівлі людьми". Перша тема зацікавила лише 5 команд. Робота над створенням соціальної реклами, за словами учасників, стала цікавим досвідом. Хоча не всі студенти спочатку взяли участь у конкурсі із власного бажання.
– Наша робота присвячена гендерній нерівності. Нашій команді дали завдання, поставили умову, аби пройти до студреспубліки. У результаті виявилося, що ось такий добровільно-примусовий вид роботи нас захопив. Особливим стало те, що кожен із нас став режисером та виконавцем, – розповів представник однієї із команд Ілля Солодченко, студент УМСА.
Церемонія нагородження пройшла у неформальній обстановці в одному із кафе міста. Глядачам показали 5 відеоробіт-переможців. Не дивлячись на те, що студентські відео зняті не професійно, за словами суддів, обирати було складно.
Після тривалих вагань з-поміж 17 роликів журі обрало 3 у номінації проти гендерної дискримінації і 2 у номінації проти торгівлі людьми.
"Профілактика гендерної дискримінації, домашнього насилля":
І – команда "Котики" за ролик "Насилля в родині"
ІІ – команда "Стиляги" за відеороботу "Стоп насильству"
ІІІ – команда "8-й день неділі" за роботу "Обійми"
Усі команди УМСА.
"Протидія торгівлі людьми":
І – "Какая команда" за відео "Будь обережним!" (УМСА)
ІІ – Ярослав Борута за відео "Не дай себе обманути" (юридична академія)
Крім головного призу для перших місць – трансляції на обласному телеканалі та світлодіодному екрані у центрі міста – команди отримали інші подарунки: сертифікати від одного із міських інтернет-провайдерів, фітнес-студії, флешки та солодощі.