
Свято мало розпочатись о 10-й і тривати до 15-ї. Дехто з відвідувачів прийшов завчасно і дещо розчарувався. Адже о 10-й багато-хто з підприємців тільки розкладався, галушками навіть не пахло.
– Передавали, що початок о 10-й, але ж на цей час нічого ще не було готово, – розповідає Ольга Михайлівна, яка прийшла на Свято з чоловіком. – Ось тільки почали продавати галушки в одному місці, то ми вже посмакували. Заплатили три гривні за одну галушку. Для пенсіонерів – це дорого. Ми були років три чи чотири тому, тоді мені сподобалось, а останні роки – нічого цікавого та гарного. Сьогодні концерту ми вже мабуть і не дочекаємось, хтозна ж коли він почнеться.
Ближче до 11-ї біля торгових палаток – оживлення, люди почали ставати у черги за галушками, оскільки безкоштовних ще не роздають. Ціни від 2-3 гривні за галушку, окремо ціна за соус. Одна порція в середньому – 12-16 гривень.

Про особливості цьогорічного Свята галушки розповіла Ольга Борисенко, заступник міського голови.
– Раніше дійство починалось із конкурсу страв («Битви кухарів», – автор), то нині ми від цього вирішили відійти, – зазначила Ольга Петрівна. – Сьогодні 6 підприємців приготували від себе страву – галушки, які презентуватимуть на сцені. Разом із стравою вони представлять і свій заклад. Загалом же сьогодні бере участь 13 підприємців. Окрім того після 12-ї полтавців та гостей міста почнуть пригощати безкоштовними галушками. Приготували близько 2,5 тисяч порцій.
Тим часом на сцені
Вже опівдні – всіх гостей свята скликають до сцени. До речі, її знову розмістили в іншому місці. Цього разу сцена знаходилась за фонтаном Соборного Майдану. Як пояснила заступник місткого голови, нове місце її розміщення дозволить глядачам сховатись у тіні, а також дивитись концерт відпочиваючим, які смакували галушками за столиками.
Відкрити свято доручили меру Олександру Мамаю. Вийшовши на сцену, очільник міста задав глядачам улюблені жартівливі питання:
– Всім подобається свято?
– Так!, – відповідають глядачі.
– Щось погано чую. Всім подобається свято?, – повторює міський голова.
– Так! – уже гучніше йому відповідають.
– А чому ви кричите? Думаєте я глухий? – сміється Олександр Федорович.
А згодом він привітав усіх зі святом Трійці, яке теж сьогодні відзначають, та запустив символічний млин, що був на сцені. Також міський голова Полтави викував монету та отримав подарунки – в’язку бубликів, льодянець та свистунець.

Очільник міста ж натомість запросив усіх до частування безкоштовними галушками, які роздавали біля дзвіниці. Нагадаємо, минулого року ними пригощали біля Білої альтанки. Якщо тоді роздавали з двох точок, то цього з однієї. Але у палатці – кілька кухарів, тож черга розходилась швидко.
– Стояти довго не довилось, – розповідає Неля Олексіївна. – Це добре. Але чомусь їх пусті зробили, без начинки, саме тісто.
У цей час на сцені 6 кулінарних закладів презентують свої страви – галушки з фантазією. Побачити можна було борошняні вироби, як начинку рогалика чи фарш свині. Всім учасникам Юрій Левченко, голова Ради підприємців Полтави, вручив грамоти. Переможців же цього разу не обирали.

Фотоогляд дивіться тут