Цього року таке дійство – ювілейне, адже проводилось вдесяте. На 10-річчя Свята не було традиційної «Битви кухарів», а сцена – знову змінила свої місце знаходження.
Свято мало розпочатись о 10-й і тривати до 15-ї. Дехто з відвідувачів прийшов завчасно і дещо розчарувався. Адже о 10-й багато-хто з підприємців тільки розкладався, галушками навіть не пахло.
– Передавали, що початок о 10-й, але ж на цей час нічого ще не було готово, – розповідає Ольга Михайлівна, яка прийшла на Свято з чоловіком. – Ось тільки почали продавати галушки в одному місці, то ми вже посмакували. Заплатили три гривні за одну галушку. Для пенсіонерів – це дорого. Ми були років три чи чотири тому, тоді мені сподобалось, а останні роки – нічого цікавого та гарного. Сьогодні концерту ми вже мабуть і не дочекаємось, хтозна ж коли він почнеться.
Ближче до 11-ї біля торгових палаток – оживлення, люди почали ставати у черги за галушками, оскільки безкоштовних ще не роздають. Ціни від 2-3 гривні за галушку, окремо ціна за соус. Одна порція в середньому – 12-16 гривень.
Про особливості цьогорічного Свята галушки розповіла Ольга Борисенко, заступник міського голови.
– Раніше дійство починалось із конкурсу страв («Битви кухарів», – автор), то нині ми від цього вирішили відійти, – зазначила Ольга Петрівна. – Сьогодні 6 підприємців приготували від себе страву – галушки, які презентуватимуть на сцені. Разом із стравою вони представлять і свій заклад. Загалом же сьогодні бере участь 13 підприємців. Окрім того після 12-ї полтавців та гостей міста почнуть пригощати безкоштовними галушками. Приготували близько 2,5 тисяч порцій.
Тим часом на сцені
Вже опівдні – всіх гостей свята скликають до сцени. До речі, її знову розмістили в іншому місці. Цього разу сцена знаходилась за фонтаном Соборного Майдану. Як пояснила заступник місткого голови, нове місце її розміщення дозволить глядачам сховатись у тіні, а також дивитись концерт відпочиваючим, які смакували галушками за столиками.
Відкрити свято доручили меру Олександру Мамаю. Вийшовши на сцену, очільник міста задав глядачам улюблені жартівливі питання:
– Всім подобається свято?
– Так!, – відповідають глядачі.
– Щось погано чую. Всім подобається свято?, – повторює міський голова.
– Так! – уже гучніше йому відповідають.
– А чому ви кричите? Думаєте я глухий? – сміється Олександр Федорович.
А згодом він привітав усіх зі святом Трійці, яке теж сьогодні відзначають, та запустив символічний млин, що був на сцені. Також міський голова Полтави викував монету та отримав подарунки – в’язку бубликів, льодянець та свистунець.
Очільник міста ж натомість запросив усіх до частування безкоштовними галушками, які роздавали біля дзвіниці. Нагадаємо, минулого року ними пригощали біля Білої альтанки. Якщо тоді роздавали з двох точок, то цього з однієї. Але у палатці – кілька кухарів, тож черга розходилась швидко.
– Стояти довго не довилось, – розповідає Неля Олексіївна. – Це добре. Але чомусь їх пусті зробили, без начинки, саме тісто.
У цей час на сцені 6 кулінарних закладів презентують свої страви – галушки з фантазією. Побачити можна було борошняні вироби, як начинку рогалика чи фарш свині. Всім учасникам Юрій Левченко, голова Ради підприємців Полтави, вручив грамоти. Переможців же цього разу не обирали.
Фотоогляд дивіться тут
23 червня у Трійцю в обласному центрі провели щорічне Свято галушки.