Полтавців закликають боротися з амброзією

Ситуація
Ольга Матвієнко8 липня 2013 о 11:561156 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Амброзія полинолиста. Фото із сайту zvercorner.comПолтавців закликають своїми силами боротися із небезпечною для здоров’я рослиною амброзією.


В Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради наголошують, що боротьба з карантинною рослиною найефективніша саме у передчас її цвітіння. При цьому амброзію потрібно виривати із коренем.

До теми: На боротьбу з амброзією у Полтаві виділили 3 мільйони гривень

Скошена рослина дає кілька пагонів і коренева система стає розгалудженіша. Коім того, неквітуючий бур’ян легше вирвати і після цього на ділянці можуть зрости лише кілька пагонів.

Розмножується амброзія насінням, яке утворює у великій кількості. Насіння зберігає схожість у грунті до 40 років. Коріння рослини проникає в грунт до 4 метрів, зневоднюючи і виснажуючи його. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тисяч тонн води. Найбільш розповсюджена амброзія в агрофітоценозних (орних) утвореннях і на землях з порушеним природним трав’янистим покровом.

Читайте також, як побороти сезонну алергію

Варто пам’ятати, що пилок амброзії викликає в людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. В пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку антигени потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання. Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

До теми: Полтавці борються із амброзією своїми силами

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter