Полтавським засудженим дозволять відбувати термін вдома

Новини
10 липня 2013 о 17:21958 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавським засудженим дозволять відбувати термін вдома
У Полтаві реалізують пілотний проект: засудженим дозволять «коротати» термін вдома.


фото: tatar-inform.ruфото: tatar-inform.ru

Засуджених, «безпечних для суспільства», у майбутньому хочуть якнайменше саджати до в’язниць. Вони відбуватимуть покарання без позбавлення волі, інше слово,  пробацію.  Наразі чекає на схвалення відповідний проект закону, який у разі прийняття вступить у дію з початку наступного року. Поки ж у трьох областях відпрацьовують основні елементи пробації. У Полтавській – реалізацію програм соціального навчання осіб, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції. У сусідній – Харківській – вивчають оцінку ризиків та потреб так званих клієнтів, а в Київській займаються підготовкою досудових звітів.

Читайте також: Полтавським засудженим не вистачає роботи

Із  клієнтами Служби пробації  працюватимуть в Полтаві на Героїв Сталінграду

На сьогодні контроль та нагляд за умовно засудженими здійснює Кримінально-виконавча інспекція при Пенітенціарній службі. У майбутньому її планують реорганізувати в Службу Пробації.

У Полтаві  для неї вже виділили приміщення. На 367 квадратних метрах по вулиці  Героїв Сталінграда, 30  розмістять цю структуру.  Там  будуть знаходитися три міських районних підрозділи. Планують місце  й для Полтавського  районного центру. Місто виділило на ремонт 70 тисяч гривень, ще 24 тисячі знайшли громадські організації. Але коштів бракує, тому просять  полтавців допомогти з будівельними матеріалами.

– Це важливо для усіх мешканців міста, - говорить Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку благодійної асоціації «Світло надії». – Чим якіснішою буде робота з цими людьми, тим безпечніше буде в нашому місті.

Довідково:  У місцях позбавлення волі Полтави перебуває близько 5 тисяч людей. Стільки ж – під наглядом Кримінально-виконавчої інспекції. Останні залучаються допомогою громадських організацій, оскільки самостійно координувати роботу складно. Навантаження на одного інспектора – приблизно 80 людей.

Для молоді створять Денний центр пробації, а безробітних навчатимуть професії

У новому приміщенні вирішили знайти місце для Денного центру пробації. У ньому працюватиме кабінет для індивідуальної роботи з клієнтами та комп’ютерний клас. Молодь, яка не має професії, також зможе опанувати якесь ремесло. Вперше в Україні цю практику реалізують на базі майстерень. Їх облаштуванням займається  «Світло надії».

–        Ми будемо направляти людей на громадські роботи і вони будуть відпрацьовувати з користю для себе. Одна справа. Коли ми направляємо відпрацьовувати у ЖЕК, де вони підмітають чи прибирають гілля, а інша, ті люди, які не мають професії і зможуть навчатися. – говорить Олександр Дем’яненко, завідувач сектору кримінально-виконавчої інспекції Державної пенітенціарної служби в області.

Відпрацьовуватимуть  клієнти за двома напрямками – вчитимуться швейним роботам та виготовленню корпусних меблів.

До теми: У Полтаві засудженим дітям влаштували сеанс іпотерапії

Пробація дозволить зекономити на засуджених

На сьогодні офіцер кримінально-виконавчої служби починає працювати з людиною,  коли вона уже засуджена. За новим же законом з клієнтом   займатимуться до винесення вироку. За дорученням суду  офіцер у короткий термін  має вивчити  підсудного та мотиви скоєння злочину. Він й зробить висновок, чи зможе клієнт відбувати покарання вдома. А це, за словами Олександра Дем’яненка, ще й економія коштів. Держава витрачає на сьогодні великі кошти на утримання людей у місцях позбавлення волі. До того ж такого засудженого будуть усіляко підтримувати, аби не допустити рецидиву в майбутньому.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter