Свято юшкиБільше 180 літрів юшки зварили депутати міської та районних у місті Полтаві рад від "Партії регіонів" та активісти з Полтавської молодіжної громадської організації «Молоді регіони».
Свято юшки у Полтаві вже стало традиційним. Третій рік поспіль на міському пляжі Октябрського району (пляж № 3) до Дня рибалки збираються любителі запашної рибальської страви. Незмінними організаторами свята виступають міська організація «Партії регіонів» та ПМГО «Молоді регіони».
– Три роки тому ми провели захід спеціально для депутатів районних рад. Вони тоді тільки приступили до виконання своїх обов’язків. Захід привернув увагу полтавців, тому вирішили в такому форматі проводити Свято юшки. Це свято зараз не поступається популярним у Полтаві Святу галушки та Святу сала, – розповіла Оксана Деркач, секретар міської ради та лідер Міської організації «Партії регіонів».
Сьогодні на пляжі позмагатися, хто готує смачнішу юшку, прийшли депутати Ленінської, Октябрської та Київської райрад. Розпалили багаття під казанком хлопці та дівчата із ГО «Молоді регіони». Кожна команда мала свій секрет успіху.
– Готую юшку із 10 років. Маємо безліч рецептів приготування. Технологія, за якою готуємо сьогодні, зібрана із 10 найкращих рецептів. Беремо кілька видів риби. До юшки готуємо особливу приправу саламур. Вона кладеться окремо до тарілки, надає смаку та насиченості, – розповів Вадим Дробітько, голова Ленінської районної ради та учасник команди «Поплавок».
А от молодь поставила на презентацію:
– Наша презентація буде просто приголомшливою! Крім того, подивіться на цю молодь, її запал. Щонайменше ми так презентуємо страву, що вона виграє, – не сумнівався на початку змагання Володимир Трегуб, голова ГО «Молоді регіони» та капітан їхньої сьогоднішньої команди.
Як потім зізналися хлопці, – цей козир не єдиний. Адже шеф-кухар команди «Молодих регіонів» підготував для змагання рецепт ірландської юшки.
– Мої родичі були в Ірландії і привезли мені цей рецепт. Це – незвичайна юшка, мабуть, в Україні такої не готують. Риби особливої не беруть, але набір продуктів незвичний для нашої країни, – поділився Павло Маташ.
Не всі охоче видавали секрети юшки.
– Я варю бульйон із червоної риби, бо вона дає найжирніший навар і чудовий аромат. А ось інші секрети – хто ж вам видасть, – зазначив шеф-кухар Вадим Корнілов.
Поки окріп закіпав та набирався ароматів, гості пляжу брали участь у конкурсній програмі біля сцени. Призи цього дня підготували різноманітні та необхідні і відпочивальникам на природі, і затятим рибалкам: мангали, розкладні крісла, решітки, вудки, казани та інше приладдя.
Не дивлячись на те, що кожен прийшов на змагання із надією на перемогу і для цього – хто сам підбирав рибу, хто привіз особливий рецепт. Все ж визначало переможців почесне журі на чолі з головою Полтавської облдержадміністрації Олександром Удовіченком. Дегустували юшку також міський голова Олександр Мамай, Оксана Деркач, головний державний санітарний лікар області Анатолій Журавльов.
Вибирали переможця судді на свій смак:
– Я вибираю ту, яка справжня. Справжня юшка – та, яка має смак та запах риби, а інші інгредієнти не перебивають його, – пояснила Оксана Деркач.
Не всі команди презентували юшку так, як треба. На думку Олександра Удовіченка, під час дегустації не всі команди поклали до тарілочок рибу, що могло вплинути на результати.
Попри різні уподобання стосовно цієї невибагливої у приготуванні страви, судді одноголосно обрали переможця. Перше місце посіла команда Ленінської районної ради на чолі з Юрієм Левченком. Їхня юшка стає найкращою вже третій рік поспіль. Друге місце посіла команда Київського району, третє – ГО «Молоді регіони», а третє – команда Октябрського району.
Командам, які сьогодні змагання не виграли, не варто засмучуватися, адже проводити Свято юшки планують і наступного року. Усе наварене залюбки з’їли. Гості пляжу так і не змогли визначитися, чия ж юшка була найсмачнішою.