Робимо ремонт: шпаклюємо стіни під пофарбування

Дім
Ольга Матвієнко17 липня 2013 о 09:005872 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Шпаклювання стін. Фото із сайту chonemuzhik.ruЛіто – гаряча пора ремонтів. Тепла погода дозволяє освіжити або повністю оновити квартиру, будинок або дачу.


Найдієвішим способом оновити житло є ремонт стін та нові шпалери. Спеціалісти стверджують, що дедалі популярнішим стає їх фарбування. Також  вони наголошують, що 75% робіт – підготовчі. Аби відремонтовані стіни мали кращий вигляд, а перефарбовувати не довелося вже наступного року, потрібно правильно пошпаклювати та заґрунтувати поверхню.

Як обрати якісну шпаклівку і дотриматися технології, з’ясовувало «Коло».

Що потрібно придбати

Запланувавши ремонт і відправившись до магазину будівельних матеріалів, складіть список. Якщо ремонт капітальний, то до спику обов’язково потраплять:

– валики для нанесення ґрунтівки;

– шпателі різного розміру;

– ґрунтівка;

– стартова шпаклівка;

– фінішна шпаклівка;

– сітка для обробки кутів та швів;

– металеві кутики;

– сітка для шліфування.

Якість ремонту залежатиме від якості обраної продукції. Але ще більше залежить від правильного використання. Спеціалісти радять уважно читати інструкцію на упаковці.

– Перевірити якість запропонованих у будівельних магазинах матеріалів можна лише в лабораторних умовах. Це не по кишені і недоцільно для звичайного покупця. Тож орієнтуйтеся на відгуки про фірму-виробника в Інтернеті, досвід роботи на ринку і довіряйте консультаціям продавців, – радить Володимир Підлепич, заступник директора фірми, яка спеціалізується на виробництві продажі лакофарбової продукції. – У принципі, продукція різних виробників, але одного призначення, буде мало чим різнитися за характеристиками. Але навіть найдорожча шпаклівка чи фарба матиме некрасивий вигляд або лягатиме нерівними шарами, якщо не дотримуватися інструкції.

До теми: На що звернути увагу при виборі м’яких меблів

Стартова шпаклівка – крупнозернистий матеріал, що дозволяє наносити його товстим шаром до 10 мм. Використовується на початковому етапі для вирівнювання стін.

Фінішна шпаклівка – дрібнозерниста і дає можливість після шліфування досягти ідеально гладкої поверхні.

Усі види шпаклівки продають у пастоподібному чи порошкоподібному виглядах вже готовими до використання. Останній вид розводять водою до потрібної консистенції.

Готові шпаклівки значно дорожчі. Самостійно готувати шпаклівку до використання буде дешевше. А також це дає можливість отримати розчин потрібної для кожного окремого шару густоти.

Зверніть увагу, що на упаковці з будь-яким будівельним матеріалом вказують виробника, область застосування, основні властивості, інструкцію із використання, спосіб нанесення, температурний режим та іншу інформацію. Не зайвим буде перевірити термін придатності.

Підготовка стіни до шпаклювання

На самому початку ремонту із кімнати виносять усе непотрібне. Електричні дроти ізолюють. Стіну ретельно зачищають від залишків шпалер чи фарби, використовуючи для цього шпатель, щітку або спеціальні розчинники (за потреби).

Протягом усього етапу підготовчих робіт перед кожним шаром шпаклівки наноситься ґрунтовка.

До теми: Як підготувати будинок перед поїздкою на відпочинок

Ґрунтовка – розчин на основі речовин, що утворюють плівку, та який сприяє кращій адгезії (склеюванню) поверхонь.

У вологих приміщеннях радять використати антигрибкову ґрунтовку.

– Для кожного окремого шару шпатлівки – стартової чи фінішної – вам не потрібно купувати окремий вид ґрунтовки. Продавці у магазині можуть показати розчини глибокого проникнення та з іншими властивостями, але для звичайного ремонту вам підійде звичайна ґгрунтовка середньої цінової політики. Цей матеріал у різних виробників має такі ж властивості, та головне – правильно нанести, – зазначив спеціаліст із ремонтних робіт Сергій Матвієнко.

На проміжні шари ґрунтовку наносять щіткою, пензлем або валиком. Температуру та час висихання вказують на упаковці. Час висихання ґрунтовки – від 1 годин, температура поверхні – від 20º С. Обов’язково дотримуйтеся температурного режиму, адже за низької або надто високої температури матеріал може бути не таким, як вам пообіцяв виробник або консультант у магазині.



Стартове шпаклювання

При розведенні водою стартової шпаклівки подивіться на упаковці, у якій пропорції виробник радить додавати воду.

– Для нанесення першого стартового шару шпаклівки розчин потрібно зробити більш густим, ніж для наступних шарів. Шпаклівка буде ледь зісковзувати зі шпателя, а не стікати, – говорить Сергій Матвієнко.

За словами спеціаліста, розчин такої густоти полегшить роботу з вирівнювання стіни. Чим густіше замішати шпаклівку, тим товщим шаром вона лягатиме, і навпаки.

Усі щілини і стики між блоками, значні пошкодження стіни оброблюють вибірково. Шпателем наносять необхідну кількість шпаклівки на дефект і розрівнюють. У місцях стиків між плитами на тонкий шар шпаклівки приклеюють сітку і зверху закріпляють ще одним шаром розчину. Таким чином сіткою або металевими (також є пластикові) кутиками вирівнюють кути.

У разі, коли для вирівнювання поверхні знадобиться товстий шар шпаклівки, сітку краще покласти на всю площу стіни. Поте навіть сітка не врятує стіну від розтріскування, якщо шар буде завтовшки більше 1 см. У протилежному випадку краще вирівнювати стіни гіпсокартоном. Оптимальний варіант – нанесення першого шару стартової шпаклівки до 5 мм і подальше вирівнювання другим шаром розчину меншої густоти (шпаклівка ще не тече, але вже не сповзає). Якщо ви будете накладати два шари шпаклівки, то перший обов’язково повинен висохнути і вистоятися.

Для виконання внутрішніх ремонтних робіт використовують будівельну сітку щільністю від 140 г/м2 та розміром вічка 4х4 мм або 5х5 мм. Прошпакльовані місця знову покривають ґрунтовкою і після висихання починають нанесити основний шар.

Стартову шпаклівку наносять на стіну великим будівельним шпателем (45 см). Накладати розчин зручніше маленьким шпателем. Ним же з великого шпателя знімають залишки шпаклівки.

До теми: Як облаштувати теплицю і парник своїми руками

Фінішне шпаклювання

Прошпакльовані стартовим розчином стіни знову ґрунтують і дають висохнути. Розчин фінішної шпаклівки готуємо за тим самим принципом, дотримуючись інструкції. Щоб був тонкий рівний шар фінішної шпаклівки, він повинен трохи стікати (консистенція рідкої сметани).

Аби не заляпати стіну, роботу починають виконувати зі стелі. Більш рівна поверхня, яку потрібно менше обробляти після шпаклювання, буде тоді, коли фінішний розчин покласти у два шари.



Завершальний етап

Після висихання шпаклівку шліфують. Наждаком або спеціальною шліфувальною сіткою прибирають дефекти – розводи від шпателя, залишки шпаклівки тощо. Шліфувальні сітки є різної зернистості та жорсткості. Продавець у магазині порадить, яку обрати, щоб досягти ідеально рівної поверхні для фарбування. Після затирання стіну дефектують, аби виявити найменші виїмки. Для цього ввечері достатньо вздовж поверхні підсвітити ліхтарем. Ці дефекти вирівнюються дуже рідкою шпаклівкою і знову затираються.

Підготовлена таким чином стіна готова до нанесення фарби. Ґрунтують перед пофарбуванням обережно валиком.

– Часто клієнти скаржаться на якість фарби, бо вона погано лягла. Таке може буди, коли при ґрунтовці стіни спочатку добре просоченим валиком ставлять пляму, а потім починають розкатувати розчин по стіні. У місці, де була пляма, вже всоталося більше ґрунтовки і фарба ляже у цьому місці плямою, – попереджає Володимир Підлепич.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter