А також, що для них означає незалежність, чи відбулася Україна, як незалежна держава та який вибір вони зробили 22 роки тому. У старших полтавців журналіст питала, коли їм жилося краще: за часів СРСР чи тепер.
Олексій

– День Незалежності сьогодні буду святкувати, бо це найважливіше свято нашої держави. Для мене цей день символізує боротьбу. Адже за незалежну Україну боролися наші діди-прадіди, починаючи з доби козацтва. На жаль, на фоні сьогоднішніх подій, того, що коїться в нашій державі, я переконаний, нам необхідно ще боротися, щоб здобути остаточну незалежність від нашої влади.
Станіслав

Святкувати буду, в будь-якому випадку, чарку вип’ю за Незалежність України. Незалежність в першу чергу – це власна держава. Ми вийшли на світовий рівень, як держава, а не чиясь автономія. Але для того, щоб наша держава відбулася повністю, нам треба навести порядок всередині. Дивишся телевізор, той виступає й розказує, як він сидів несправедливо, той ще щось, ну що це таке? Та ще й корупція, доки довідку візьмеш, треба добре походити. Я пенсіонер, інвалід 2 групи, то мені й довідка та не потрібна. Якщо говорити, коли було краще, при Союзі чи тепер, то дехто говорить, що при Союзі, бо ковбаса була дешевшою. На мою ж думка, кожна велика нація має право на своє самовизначення, має право на власний уряд та законодавчий орган. Хоча все це ми мали й тоді, але ж нічого не вирішували, нікуди не могли поїхати. Зараз представництва нашої держави є по всьому світу, можна їхати, куди захочеш. А тоді спробуй. В останній рік Радянського Союзу я зміг поїхати до Болгарії, не збираючи зайвих довідок. Познайомився там з англійцями і виявилося, що вони зовсім не страшні люди.
Іван

Сьогодні я буду святкувати День Незалежності. Сьогодні прийнято зустрітися з друзями, згадати своїх предків, подумати, що ми можемо зробити для незалежності. Піду також до пам’ятника Тарасу Шевченку. Для мене – це взагалі дата, коли треба віддати данину традиціям. Я хочу в цей день вшанувати усіх полеглих у війнах за незалежність. Але сьогодні, як незалежна , Україна ще не відбулася, потрібно наводити лад всередині. Зовні налагоджувати стосунки нам не треба, в нас вистачить і своїх ресурсів. Просто необхідно трішки розуму, провести чистку у владі, поставити людей, які думатимуть в першу чергу не про свої гаманці, а про Україну.
Валентина Василівна

День Незалежності – хороше свято, хоча недоліків в нас ще багато. Та все одно для мене, особисто, стало краще зараз, ніж було при Союзі. Я вірую в Бога і молюся, щоб Господь-Бог спасав і благословляв Україну на довгі роки й благі діла.
Любов Яківна
Для мене День Незалежності – це велике свято. Свого часу я голосувала за незалежність, бо хотіла, щоб ми більше не підкорялися Росії. У незалежності не розчарувалася попри всі проблеми.

Микола Георгійович ( не захотів фотографуватися)
Для мене День Незалежності – це і свято, і ні. Я колишній військовий, підполковник у відставці. У роки СРСР у нас була сильна армія, нас усі боялися. А тепер ні танків, ні ракет. Все розвалили. Мені боляче дивитися на таке керування нашої влади. Виходить, ми здобували все те, берегли, а вони зруйнували, уран продали, ядерні боєголовки теж, ех…. А подивіться на Кадетський корпус у центрі Полтаві – самі руїни! А з іншого боку нам ніхто не наказує, як дихати і куди дивитися, хоча й досі блазнюємо перед деякими, не будемо тикати пальцями на Схід, державами. Моя внучка он у Німеччині стипендію здобула, тепер там пише наукову роботу. Хіба раніше таке можливе було? Тому я за незалежність, і тоді голосував, і зараз своєї думки не змінив. А чарки пити сьогодні не буду, бо серце хворе.
(Не представився)

Сьогодні святкуватиму, обов’язково, хоча колись голосував, щоб Україна була у складі Союзу.
Читайте також: полтавці розповіли, як вирішити проблему з безпритульними тваринами