Народні танці виховують справжніх чоловіків і дають змогу подорожувати

Новини
12 вересня 2013 о 16:302788 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Народні танці виховують справжніх чоловіків і дають змогу подорожувати
Народний танець – не тільки складна і красива хореографія, а й яскравий автентичний образ, вигадливий костюм та чудова фізична підготовка для хлопців і дівчат.


Усе про народний танець знає керівник зразкового хореографічного ансамблю «Соколики» Людмила Михайлівна Сокіл. Незабаром колектив відзначить своє 10-річчя.

Народний танець виховує справжніх чоловіків

У суспільстві часом складається стереотип, що народний танець не престижний, а дитину краще віддати на гурток бальних чи сучасних танців. Проте Людмила Сокіл та її вихованці успішно спростовують це твердження. На її думку, у народних танцях найбільше саме чоловічих рухів, чоловічої «лексики».

– Існує думка у дослідників, що один із найдавніших українських народних танців – «Гопак» – виник із бойового мистецтва, – розповідає Людмила Михайлівна.

Народний танець виховує у хлопців характер, риси справжнього мужнього чоловіка. Плюс до всього – для виконання акробатичних елементів танцю, якими славляться виступи народних колективів, потрібна добра фізична підготовка. А це формування красивої статури. На заняттях керівник ансамблю «Соколики» приділяє значну увагу й цьому аспекту.

Проте коли діти вперше відвідують заняття, не має особливого значення попередня підготовка.

– Діти приходять і з підготовкою, і без. В ансамблі знайдеться місце для кожної дитини і тієї роботи, яку вона може зробити, – наголошує Людмила Михайлівна. – Я набираю у групи дітей, які просто люблять танцювати, люблять хореографію.

Загалом заняття відбуваються окремо у різних вікових групах: підготовчій (від 5-ти років), молодшій (із 7-ми років), середній (із 10-ти років), старшій (із 13-ти років).

Серед вихованців Людмили Сокіл багато і тих, хто спробував себе у народному танці, і не залишає колектив від самого його заснування.



Від класичного танцю до народного

Аби правильно передати глядачам настрій, закладений у народному танці, необхідно не тільки мати красиву статуру та відточені пластичні рухи, а й розуміти, про що танець розповідає.

– Ми пропагуємо народний сценічний танець. Сценічний, бо саме він належить до професійного танцю. А у навчальній програмі обов’язково використовую основи класичного танцю або, як його називають у народі, балету, – пояснює хореограф.

На заняттях, перед вивченням нового танцю, Людмила Михайлівна розповідає про його походження, що він виражає, зміст:

– Тільки тоді можна виконати танець свідомо. Наше завдання – донести зміст до глядача. Це викликає у дітей захоплення процесом, цікавість станцювати і показати. Найвища винагорода для них – бачити зі сцени, як глядач реагує. А учні постійно після концертів діляться враженнями.

Знайомство з культурами різних народів через танець

У репертуарі ансамблю «Соколики» – народний танець не тільки України, а й інших країн світу: Росії, Білорусі, Польщі.

– Ми знайомимося із культурою різних країн, ми обов’язково беремо ці традиції собі у репертуар. Багато нових постановок з’являється у танцювальному доробку ансамблю після участі у численних міжнародних фестивалях Європи, – розповідає Людмила Сокіл. – Наприклад, цього року після літніх відвідин Чехії «Соколики» порадують полтавців чеським та словацьким народними танцями.

Окрему увагу керівник ансамблю присвячує вивченню народних танців Полтавщини.

При цьому ні танцюристи, ні керівник не можуть сказати, який із десятків вивчених танців улюблений:

– Улюблений танець той, який добре вдається. Мої діти залюбки виконують танці різних країн: польський танець «Живець», «Бескида», наш полтавський танок «Чепурушечка», білоруський «Мітусь».

Людмила Михайлівна не тільки самостійно робить колоритні хореографічні постановки, а й використовує досвід найкращих українських хореографів. До співпраці запрошують балетмейстерів із усієї України.

– Ми проводимо майстер-класи для дітей. Їм цікаво подивитися на роботу інших хореографів, вони уважно слухають про історію того чи іншого танцю, – пояснює Людмила Сокіл.

Про завзятість до виконання народного танцю, любов колективу до спільної справи говорять численні перемоги на обласних та всеукраїнських конкурсах. Одна із останніх перемог – «золото» у старшій та «срібло» у середній групах на конкурсі-фестивалі «Мегаполіс» у Харкові, визнання кращим танцювальним колективом на творчій фольклорній лабораторії у польському місті Пшедбуж та запрошення виступити під час святкування Дня Європи від Генерального консульства Польщі в Україні.

Народний танець здружує дітей

Не зважаючи на безліч позитивних моментів занять народним танцем, керівник ансамблю «Соколики» переконана: головне з-поміж іншого – формування у колективі дружньої атмосфери, виконання спільної роботи.

– Є багато аспектів народної хореографії, занять народними танцями, але найголовніше для мене – атмосфера у колективі, – говорить Людмила Сокіл. – Колективність роботи, співпраця виховують дружбу, нормальні взаємини між дітьми, чого часто не може дати школа. Діти в ансамблі знаходять більше друзів, ніж у класі. Вони приязні, адже виконують спільну роботу, їздять скрізь разом, виступають на одній сцені, переживають та радіють разом.

Зразковий хореографічний ансамбль «Соколики» чекає на хлопців та дівчат за адресою:

вул. Нечуя-Левицького, 10 (Полтавський інститут економіки та менеджменту «Світоч»).

Телефон: (066) 49 48 650, (067) 77 52 186 – Сокіл Людмила Михайлівна

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
на правах реклами ®